Web Analytics Made Easy - StatCounter

Ballı ve Şeftalili içecekler günlük C Vitamini ihtiyacınızı karşılar

LR Ürün Rehberi’nde dikkatimi çeken bir detay üzerine şirketimizin Ürün Destek birimine bir email atmıştım. Aloe Vera Ballı ve Şeftalili içecekte Sivera’dan farklı olarak günlük alınan C Vitamini miktarı da yazıyordu.

Gelen cevap şu şekilde:

Aloe Vera Jel yapısında A, B1, B2, B3 (niasin), B6, B12, C, E ve folik asid (B9) gibi vitaminlerini içermektedir. Aloe Vera Jel İçeceklerin tamamında Aloe Vera jelinden gelen C vitamin bulunmaktadır. Aloe Vera Sivera içeriğinde bunun dışında eklenen C vitamini bulunmamaktadır. Aloe Vera Ballı ve Şeftalili Jel İçeceklerin içeriklerine ise fazladan C vitamini eklenmiştir.

Bu şu anlama geliyor: Ballı ve Şeftalili içecekler Isırganlı Sivera’ya göre C Vitamini açısından çok daha zengin.

C Vitamini’nin bilimsel olarak kanıtlanmış faydaları şunlar*:

1. Stres kaynaklı zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle çok alkol tüketen, sigara kullanan ve obez kişilerde C Vitamini seviyesi düşüktür.

2. Grip, nezle, soğuk algınlığı ve bu hastalıkların devamında oluşabilecek zatürre veya akciğer rahatsızlıklarını önler.

3. Son yapılan klinik çalışmalar, kanlarında yüksek seviyede C Vitamini olan kişilerin kalp krizi geçirme riskinin, olmayanlara göre %42 oranında daha düşük olduğunu gösteriyor.

4. Cilt yaşlanması: American Journal of Clinical Nutrition dergisinde yayınlanan, 40-74 yaş aralığındaki 4025 kadın üzerinde yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre; yüksek oranda C Vitamini alan kadınlarda daha az kırışıklık ve cilt kuruluğu görüldü.

5. Diğer klinik çalışmalar; C Vitamini’nin enflamasyon, kalp ve damar rahatsızlıkları ve kanser riskini de azaltabileceğini gösteriyor.

Yetişkinlerin alması gereken ve günlük önerilen C Vitamini ihtiyacı 75-90 mg arasındadır. LR’ın Aloe Vera Ballı Jel İçecek, Aloe Vera Şeftalili Jel İçecek günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılar.

*Kaynak: http://www.webmd.com/diet/features/the-benefits-of-vitamin-c

Bu yazıdaki ürünler: