LR 2018 Kataloğu için tıklayın


LR Aloe Vera Jel İçecek’in faydaları – Ballı

UYARI: Aloe Vera Jel İçecekler ilaç değil, gıda takviyesidir. Hiç bir hastalığın tedavisinde kullanılamaz.

Hep söylüyoruz, eğer LR kalitesini anlamak istiyorsanız Aloe Vera Box seti ve Aloe Vera Jel içeceklerimizi mutlaka deneyin. Daha önce kısaca bahsettiğim içeceklere şimdi yakından bir göz atalım 😉

Aloe vera jelini oral olarak, yani ağız yoluyla alıp metabolizmaya kattığımızda işte bunlar oluyor:

1- Eğer Tip 2 diyabetten muzdarip isek ve aloe vera jel içeceği en az 12 hafta, yani 3 ay kullanırsak, kan şekerimizin normal sınırlar içerisine gerilediğini çok rahat görebiliriz. Burada insüline bağımlı, yani doğuştan gelen Tip 1 diyabet hastası olmamak gerektiğinin altını çiziyorum (Meika Foster, Duncan Hunter, and Samir Samman, Herbal Medicine: Biomolecular and Clinical Aspects. 2nd edition. Chapter 3: Evaluation of the Nutritional and Metabolic Effects of Aloe vera, 2011.).

2- Kötü beslenme veya obeziyete bağlı hiperglisemi (yüksek kan şekeri) ve hiperlipidemi (trigliserid gibi kan yağlarının yükselmesi) durumlarında yine 8-12 haftalık, yani 2-3 aylık kullanımda kan şekeri ve özellikle kandaki trigliserid seviyesinin normal düzeye gerilemesi kuvvetle muhtemeldir (Meika Foster, Duncan Hunter, and Samir Samman, Herbal Medicine: Biomolecular and Clinical Aspects. 2nd edition. Chapter 3: Evaluation of the Nutritional and Metabolic Effects of Aloe vera, 2011.).

3- Aloe Vera Jeli düzenli olarak 90 gün yani 3 ay boyunca kullanıldığında yüzdeki kırışıkların azaldığı ve cilt elastikiyetinin yüksek oranda arttığı görülmüş! Aloe vera bunu kolajen gibi cilt yapı taşlarının üretimini arttırarak yapıyor, yani onun için iş bile değil smile ifade simgesi (Cho, S. et al., Dietary Aloe Vera Supplementation Improves Facial Wrinkles and Elasticity and It Increases the Type I Procollagen Gene Expression in Human Skin in vivo, Ann Dermatol (Seoul) Vol. 21, No. 1, 2009 ). Kolajen üretimindeki artışı aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

4- Aloe vera jel içeceği 2-3 hafta süre ile düzenli olarak kullandığımızda tüm bağışıklık sistemimiz adeta sel olup akıyor, bağışıklık hücreleri çoğalmaya ve yabancı maddelerle (bakteri, virüs vb.) karşılaştığında onlara karşı savunma maddelerini (antikorları) kat kat fazla üretmeye başlıyorlar (Balan B.J. et al., Oral administration of Aloe vera gel, anti-microbial and anti-inflammatory herbal remedy, stimulates cell-mediated immunity and antibody production in a mouse model, Cent Eur J Immunol. 2014; 39(2): 125–130). Bu da aloe vera içeceklerin bağışıklığı güçlendirici, anti-bakteriyel, anti-viral etkisini kanıtlıyor.

5- İltihaplı bağırsak hastalıklarında, özellikle ülseratif kolit gibi durumlarda aloe vera jel içeceği 4 hafta süre ile kullandığımızda hem bağırsak dokusunda iyileşme hem de hastaların şikayetlerinde belirgin şekilde azalma olduğu ve bu etkinin bu tür bağırsak hastalıklarında en sık kullanılan “mesalazine” adlı ilacın etkisiyle eş değer olduğu görülmüştür (Langmead L. et al., Randomized, double-blind, placebo-controlled trial of oral aloe vera gel for active ulcerative colitis, Aliment Pharmacol Ther 2004; 19: 739–747).

6- Aloe vera jelini 14 gün boyunca düzenli kullandığımızda kanımızdaki toplam anti-oksidant kapasitesinde oldukça belirgin bir artış görülecektir (Journal of Complementary and Integrative Medicine. Volume 12, Issue 2, Pages 159–164). Bu da aloe vera jel içeceğinin, çeşitli nedenlerle metabolizmamızda oluşan ve kan dolaşımımıza katılarak üzerimizde toksik etki yaratacak olan zararlı maddelerden bizi kurtaran bir gıda takviyesi olduğunu gösteriyor.

Bilgiler için Yrd.Doç.Dr. Ayşegül Yıldız Ünal’a teşekkürler…

LR ürünlerinin İNTERNETTEN SATIŞI YASAKTIR, satılan ürünlerin orjinallik ve iade garantisi yoktur. Orjinal LR ürünlerini yetkili bir iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR ürünleri ile ilgileniyorsanız ücretsiz üye olarak indirimli alabilir veya %40 karla satışını yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. LR ürünleri, LR katalog veya LR üyelik koşulları hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

Email adresiniz

Şehir

Üye değilimLR üyesiyim

LR Aloe Vera Android Uygulamasi Indir

Aralık 2014’ten bu yana LR Health & Beauty iş ortağıyım. İş tecrübem hakkımda bilgi almak için Linkedin profilime göz atın. LR’la ilgili paylaşımları takip etmek için Facebook grubuma üye olun.

İletişim FormuLR Facebook Grubu

LR Aloe Vera Jel İçecek’in faydaları – Ballı” üzerine 5 yorum

    • Hayır hamileler ve emzirenler kullanamıyor jel içeceklerimizi.

  1. Lr seftali içecek neden sadece yemeklerden önce 1 kapak iciliyor. Daha çok icilmesinin ne gibi etkileri vardır. Yabancı bir kaynakta yemeklerden önce yarım şu bardağı icseniz sindirim sistemine faydalıdır deniliyor

  2. Merhaba mastit hastasiyim kortizon hapi kullaniyorum gunluk 30 mg prednol aliyorum. Cok sisliklerim ve odemim olustu ayriyeten hastaligim zaten iltihabik icerikli bu icecegi alsam zarari olurmu kortizon kullandigim icin sknti olurmu

    • Merhaba, bunu mutlaka doktorunuza danışmalısınız. İçeceğin içinde aloe vera barbadensis miller yaprak jeli ve %9 oranında bal var. Bu şekilde içeriğini söyleyebilirsiniz.

Yorum yapın