Web Analytics Made Easy - StatCounter

MSM Vücut Jeli: Cilt lekeleri ve eklem ağrılarına karşı

MSM Vücut Jeli içerisindeki aloe vera sayesinde yoğun bir nemlendirici olmasının yanısıra, hem eklem ağrılarında, hem de cilt lekerinin giderilmesinde kullanılıyor. Bunları nasıl yaptığını anlamak için içeriğindeki maddelere bakmak lazım.

MSM, “Methyl-Sulfonyl-Methan” kelimesinin açılımı olup, canlı organizmada daha çok eklem sıvısında bulunan bir kükürt bileşenidir. Cildimize melanin pigmentleri renk verir. MSM, işte bu melaninin üretim yolunu değiştirir. Eumelanin (koyu renk pigmentler) yerine, pheomelanin (sarı renk pigmentler) üretimini hızlandırarak cildinizdeki koyu renk bölgelerin açılmasına yardım eder.

Jelin içinde bulunan ve hiperpigmantasyon özelliği olan bir başka içerik ise ayı üzümü. Bu içerik tek başına kullanıldığında ten rengini etkili bir biçimde beyazlatabilir. Bu özelliği yüzünden kozmetik ürünlerinde diğer içeriklerle birlikte kullanılır.

Gelelim eklem ağrılarına. MSM, glukozamin adı verilen ve kas dokusu, bağ dokusu, eklemlerin yapısında bulunan bu maddenin yapımında ihtiyaç duyulan sülfüre kaynak oluşturur. Buna yardımcı olan ve ağrılarda etkili olan diğer bir içerik ise söğüt kabuğu özü. İçerisindeki salisin sayesinde aspirin etkisi olan bu bitki; yıllardır (özellikle Çin ve Avrupa’da) sırt ağrıları, eklem ağrıları, baş ağrısı gibi rahatsızlıklara karşı kullanılıyor.

Kısacası MSM, sıradan bir vücut jelinin çok ötesinde ve çok yönlü bir jel. Sivilce izleri, güneş veya doğum lekelerine karşı kullanabileceğiniz gibi, dizler gibi eklem ağrısının çok olduğu yerlerde ağrıyı hafifletmek için uzun süreli kullanıma uygundur.

Bu yazıdaki ürünler:

“MSM Vücut Jeli: Cilt lekeleri ve eklem ağrılarına karşı” üzerine 38 yorum

 1. Aloe Vera specialcare all purpose msn body gel almıştım kullanmayı unutmuşum yaklaşık 5-6 yıl oldu. Bozulmuş mudur son kullanım tarihi oluyor mu?

 2. Merhaba, Kremin tam içeriğini öğrenebilir miyim? Allerjik olduğum bazı bileşenler var ona göre bakıp almak istiyorum.

 3. İyi akşamlar Deniz Bey;
  MSM Body Gel’i dizimdeki ödemi azaltmak ve çapraz bağlardaki yırtığı iyileştirmek için kullanabilir miyim?
  Not: Bir hafta doktorumun verdiği ilaçları ve kremi kullandım. Aradan bir hafta geçti ve dizimde hala az da olsa ağrı var.

  • Merhaba. Evet kullanabilirsiniz, ama ağrı kesici gibi bir anda etki etmesini beklemeyin. Uzun süre ve düzenli kullanmalısınız.

 4. Deniz Bey, Racine Temizleme köpüğü aldım. Msm’i “hergün” sabah ve akşam olmak üzere kullanmalıyım değil mi ve msm uyguladıktan sonra yüzümü yıkamam gerekiyor mu?

  • Evet köpükle yıkayıp temiz cilde her gün sabah akşam MSM sürüyorsunuz ve yıkamıyorsunuz, ciltte kalıyor

 5. Merhabalar Deniz Bey, yüzümdeki çil lekeleri için Aloe Vera Skin Refining Face Scrub, Msm Body Gel ve Racine ürünlerini aldım. Kullanım sırasını, ürünlerin günde kaç kez kullanılacağını ve nasıl kullanmam gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz?

  • Racine serinin ismi, hangi ürününü aldınız bilmiyorum. Peelingi haftada 2 kez yapacaksınız. MSM’yi da sabah aksam sadece lekeler üzerine yedirerek sürün.

 6. deniz bey merhaba lr acil yardım spreyi ve msm body jel aldım sivilce izleri için tavsiye ettiler doğru ürünlerimi almışım ve kullanımı nasıl olmalı

 7. MSM aldım ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Ne sıklıkla ve ne kadar bekletmeliyim..

  • Günde 2-3 kez sürebilirsiniz. Sürüp iyice yediriyorsunuz, silmiyorsunuz.

  • MSM degil, acil durum spreyi sıkıp güneşe çıkarsanız leke olabiliyor.

 8. Merhaba! Ben yıkama jel msm ve serum kullanıyorum sırayla nasıl yapabilirim önce serum mu yoksa msm mi yıkadıktan sonra

  • Önce serum, sonrasında MSM uygulayabilirsiniz.

 9. İyi günler lekeler için bu kremi sadece uygulasak işe yarar mı? Sürekli kullandığım peeling ve termal su ve nemlendirici var. Extra olarak sadece bu ürünü alsam lekelerimde işe yarar mı ? Diğer ürünleri de almam gerekir mi?

 10. Merhaba
  Msm body jel
  Wıth propolis
  Emergecy sprey
  Express eye cooler
  All purpose concentrate
  Aldım nasıl kullanıcam yardımcı olurmusunuz

 11. merhaba çillerim için msj boy gel,emergency sprey ve racıne aldım doğru setmi aldım ve nasıl kullanicam

  • Racine kopukle yuzunuzu yikayin. Sabah aksam lekeler üzerine once sprey, sonra msm jel sürün. En az 2-3 ay kullanım sart.

 12. Deniz bey Urunun tam icerigini yazarmisiniz.mesela salisin iceriyormus ama icerik bilgilerinde yazmiyor.rica etsem thermo losyon,msm jel ve av sprey tam iceriklerini yazarmisiniz.

 13. Merhaba,
  Üyelik ile birlikte %40 indirimli alındığını okumuştum başka bir sitede siz %28 diyorsunuz. Hesaplama ne şekilde olmalı bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

  • Ve ikinci olarak sormak istediğim; yazınızda bu ay kremin indirimde olduğu yazıyor ancak fiyatı aynı, iki katalogda da 76.90 TL olarak görülüyor. İndirimi nasıldır?

Yorumlar kapalı.