Web Analytics Made Easy - StatCounter

Cilt lekeleri için önerdiğim LR ürünleri

Bunu 3 ayrı başlık altında inceyelelim: Güneş lekeleri, sivilce lekeleri, doğum lekeleri. Değerlendirme yaparken gözeteceğimiz en önemli şey sivilce ve sivilceye yatkınlık olacak. Çünkü bir problemi gidereyim derken bir başkasına sebep olmak istemiyoruz. Yani cilt tipini dikkate alıyoruz.

Tüm cilt tipleri için Aloe Vera Peeling VE ZEITGARD 1‘i standart önerebiliriz. Her iki ürün de cildin canlanmasına, ölü hücrelerin temizlenmesine ve cildin kendini yenilemesine yardımcı oluyor. Bunlar dışında kullandığı temizliyici varsa ona devam edebilir.

GÜNEŞ LEKELERİ

Güneş lekeleri bazen çok kolaylıkla geçebilirken, bazen çok inatçı olabiliyor. Güzellik merkezlerinde yapılan kimyasal peeling, prp gibi işlemler bile bu inatçı lekeler karşısında başarısız olabiliyor. Bu yüzden lekelere kesin çözüm diye ürün satmak benim tercihim değil. Bizim ürünlerimiz kimyasal içeriklerle değil, doğal içeriklerle lekeler üzerinde etki ediyor. Bu yüzden leke türü ne olursa olsun 1 aylık bir kullanımdan sonuç almak pek mümkün değil, en az 3-4 aylık bir düzenli kullanımda sonuca bakmak, etkisi varsa devam etmek mantıklı.

Kuru ve normal ciltler: Aloe Vera Sprey, MSM, Konsantre… Spreyin nasıl bir etkisi olduğuna bir açıklama getiremiyorum ancak Müge hanım da dahil olmak üzere pek çok kişi önce Sprey kullanmanın faydalı olduğunu söylüyor. Aloe veraya ek olarak içerisindeki 12 farklı bitkiden bir veya bir kaçının leke üzerine olumlu etkisi olabilir, bilemiyorum. Konsantre jel zaten içerisinde en fazla aloe vera olan ve dolayısıyla cilt yeniliyici etkisi en fazla olan ürün. MSM Vücut jeli ise içerisindeki sülfür (MSM) veya ayı üzümü sayesinde açık renk pigment oluşumunu artırdığından rengin açılmasına yardımcı oluyor. Benim önerim şöyle:

Sabah Konsantre, akşam Sprey + MSM. Burada kesin kullanım kuralı yok, ilaç değil çünkü ürünlerimiz. Sadece spreyi doğrudan sıkıp güneşe çıkmamak gerekiyor, lekeye sebep olabiliyor. Üzerine istenen Gündüz veya Gece Kremi sürülebilir, tercihen Aloe Veralı olanlar. Nanogold Gündüz Kremi de UVA ışınlarına (SPF 15) karşı koruma etkisi olduğundan lekeleri önlemede etkilidir (sadece 30+ yaş, kuru ve normal cilde verilmeli, diğerlerine fazla geliyor).

Karma ve yağlı ciltler: Sivilce sorunu yoksa yukarıdaki reçete geçerli. Ürünleri kullanmaya başladıktan sonra sivilce başlarsa hemen bırakmalı. Zaten sivilcesi varsa sıkıntı. Çünkü Sprey, Konsantre ve MSM ciltteki yağlanmayı artıyor. Fazla yağlanma gözeneklerin tıkanması ve daha fazla sivilce demek. O yüzden daha hafif, çabuk emilen, kalıntı bırakmayan birşey kullanmak daha mantıklı. Aloe Veranın nimetinen faydalanmak için Aloe Vera Jel Nemlendirici verilebilir. MSM gibi bir yardımcı olmadığı için burada sadece Aloe Vera’nın nimetinden faydalanacağız, bu da daha uzun etki süresi demek. Lekeler hiç sivilce çıkmayan bir bölgede ise yine Konsantre ve MSM olabilir.

Gündüz dışarı çıkarken mutlaka 50 faktör güneş krem lazım. 30 faktör tercih edilirse etki süresi daha kısa süre olduğundan gün içinde daha sık yenilenmeli. Mümkünse yüzün doğrudan güneş alması engellenmeli. Güneşten korunmazsak tüm çaba boşa gider, lekeleri tekrar çağırmış oluruz.

SİVİLCE LEKELERİ

Sivilce lekesi deyince önce çukurlar mı, yoksa kırmızı/koyu lekeler mi sormak lazım. Çünkü müşteri genelde hepsine leke deme eğiliminde oluyor. İkisi için farklı ürün öneriyoruz. Diğer bir konu halen devam eden sivilceler. Aynı anda hem sivilcelere, hem de lekere yönelik ürün vermeyin. Micro yüz seti, box set, peeling ıvır zıvır ne varsa veriyorsunuz, sonra daha kötü oluyor surat. Sivilceler daha fazla patlıyor, sonuç daha fazla leke. O yüzden önce sivilceleri iyileştirmeye çalışın, yenisi çıkmıyorsa lekeye geçin, yani boşa kürek çekmeyin. Sivilceler için verdiğim ürünler burada. Buradan sonra artık sivilcelerin geçtiğini varsayarak öneride bulunacağım:

Çukurlar: Çukurlar genellikle yoğun bir sivilce tedavisi sonucu karma/yağlı ciltlerde oluyor. Colours yüz yıkama köpüğ veya Microsilver Yüz Yıkama Kremi ile temizlendiktan sonra sabah akşam üstüste Konsantre Jel verebilirsiniz. Doku kaybı olduğu için çukurların tamamen geçeceğini düşünmüyorum ama görünümünü hafifletmek mümkün. Dermatologlar daha pahalı, ağrılı ve kanlı tedaviler uyguluyorlar bunun için. Bizim ürünleri deneyip denememek müşteriye kalmış.

Kuru ve normal ciltler: Her zaman temiz cilde uygulama yapıldığını unutmayın. Colours köpük, MSM ve Konsantre verebilirsiniz.

Karma ve yağlı ciltler: Zaten daha çok bu cilt tiplerinde sivilce sorunu ve dolayısıyla leke oluyor. Sprey, MSM ve Konsantre gibi daha yoğun ürünler kullanıp tekrar sivilcelenmeye sebep olmak istemiyorum. O yüzden Microsilver Yıkama ve Aloe Vera Jel Nemlendirici öneriyorum.

DOĞUM LEKELERİ

Heralde en inatçı lekeler bunlar. Ama sonuç alanlar oluyor, tamamen geçmese bile rengi açılanlanlar oluyor, kendi gözümle de gördüm.

Aslında bu lekeler için de farklı bir reçete yok. Cilt tipi ve sivilce uyarısı burada da geçerli. Aloe Vera Peeling, Sprey, Konsantre ve MSM üçlüsü yukarıda anlattığım şekilde beraber kullanılabilir.

Burada paylaştığım bilgiler kişisel tavsiyelerimdir ve sonuçları kesin değildir. Resmi önerileri ücretsiz ürün eğitimlerine katılarak veya [email protected] adresine email atarak şirketten alabilirsiniz.

Bu yazıdaki ürünler:

“Cilt lekeleri için önerdiğim LR ürünleri” üzerine 13 yorum

 1. 9 yaşında olan kızımın yüzünde doğuştan gelen kırmızı leke var.tavsiyeniz olan ürün var mi yoksa , bu tip inatçı damarsal lekelerde bu ürünler işe yaramıyor mu

 2. Merhaba benim yuzumde cok fazla ve derin cilt lekelrm var daha once doktorada gittm bugune kadar kullndgm kremlerin hic biri ise yaramadi ne onerirsniz

 3. 12 yaşında kahverengi benleri olan bir çocuğun ben rengini açmak için MSM vücut jeli uygun mu? sadece var olan benin üzerine sürülecek değil mi?

 4. Merhaba benim cildim yagli hafif sivilce ve sivilce lekesi gunes lekeleri yogun sekilde var hangi urunleri almaliyim isimlerini belirtebilirmisiniz

 5. Bna bir ay önce akneli rose tanısı kondu . Bazı ürünler kullandım ve rose bağlı kızarıklıklar büyük oranda azaldı ama akneler ve lekeler hala mevcut. Bir haftadır kızarıklıklarda tekrar arttı bunun için hem rose hem akne için hangi ürünleri kullanmalıyım.

 6. Merhaba benim yüzümde günes lekesi ve cil var hangi kremlerinizden önerirsiniz?

 7. Benim cildim karma cilt renk eşitsizliği ve sivilce lekeleri var msm ve peelıng aldım sizde uygun mu

 8. Merhaba aleo vere sprey ve consatre kullanıyorum cildim nolmal ama aşırı yaglamdirdi ve sivilce yapti doğum lekesi için kullanmak istiyorum ama yüzümü daha kötü yaptı ne yapayim birayimmi kullanmayı ne önerirsiniz

  • Cildiniz yağlı olduğu için bu ürünler önerilmemiydi, bence kullanmayı bırakın.

 9. Yukarida yazanlar kafami karistirdi.yagli ciltler aloe vera consantire kullanmayin yaglanmayi artirir diyosunuzz acik gozeneklere bu urunu kullanin diyorsunuz.Acik gozenek zaten yagli ciltte oluyorr.benim cildim yagli fakat gozeneklerim acik??????

Yorumlar kapalı.