Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR üyeliği ücretli mi?

LR Health & Beauty, bir doğrudan satış şirketidir. Doğrudan satış; herhangi bir doğrudan satış şirketi tarafından istihdam edilsin ya da edilmesin satış temsilcisi, dağıtıcı, distribütör ve benzeri adlarla hareket edenlerin bir mal veya hizmeti kendi evlerinde ya da perakende satış yerleri kullanılmaksızın tüketicinin ev veya iş yaşantısını sürdürdüğü mekânlar gibi iş yeri dışında, tek veya çok katmanlı satış yöntemleriyle tüketicilere sunulmasını öngören pazarlama sistemidir. Türkiye’deki doğrudan satış şirketleri İŞ YERİ DIŞINDA KURULAN SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ’ne tabidir ve bu yönetmeliğe göre doğrudan satış şirketlerinin üyelik ücreti alması yasaktır.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın 14 Ocak 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan İŞ YERİ DIŞINDA KURULAN SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ’nin 25. Madde 4 bendi şöyle der:

“Doğrudan satıcı olarak sisteme dahil olmak isteyenlerden işe başlamaları ya da işe başladıktan sonra sistemde kalabilmeleri için giriş aidatı, başlangıç paketi, yenileme ücreti, aidat ve paket ücreti gibi herhangi bir isim altında bedel alınamaz.”

Kısacası LR veya başka bir doğrudan satış şirketine üye olurken yasa gereği sizden üyelik ücreti alınamaz. İster kendi seçtiğiniz LR üyelik paketlerinden birini satın alarak, isterseniz hiç alışveriş yapmadan LR üyesi olabilirsiniz. Üye olurken verilen bu siparişte de ürünler geliş fiyatından alınır. Katalog fiyatı, sadece satış yapmak isteyen kişiler içindir. Bir daha sipariş verme zorunluluğu yoktur Üyeliği yenileme ücreti yoktur. Siz iptal edene kadar üyeliğiniz ücretsiz bir şekilde devam eder.

Tıklayın: LR Üyelik Paketleri