Web Analytics Made Easy - StatCounter

Aloe Vera’nın mide ve sindirim rahatsızlıklarındaki etkisi

Haber vegetariantimes.com’dan: Prescription for Drug Alternatives kitabının yazarı ve aynı zamanda bir alternatif tıp uzmanı olan Mark Stengler; ağız yoluyla tüketilen aloe veranın reflü, ülseratif kolit, Crohn hastalığı (kronik ve iltihabi bağırsak hastalığı), kronik hazımsızlık ve kabızlığa iyi geldiğini bulmuş. Stengler “Aloe vera içmek basit, etkili ve ucuz bir çözüm.” diyor.

Stengler’ın hastalarından biri 60 yaşında, 6 aydır gastrit ve kabızlık sorunu yaşayan bir kadın. Midesinde yanmadan dolayı oluşan acı, geceleri uykuya dalmasını zorlaştırıyormuş ve doktorunun önerdiği asit önleyici ilacı kullanmak istemiyormuş. Stengler “Ona her öğünden önce 60 ml aloe vera içmesini önerdim ve iki gün içerisinde midesindeki yanma %50 oranında azaldı.” diyor.

İki hafta sonra yanma tamamen geçti, bağırsak hareketleri düzeldi. Bir ay sonra, rahatsızlığın tekrarlamaması için günde 60 ml aloe vera tüketmesi yeterli hale geldi.” diye ekliyor.

Aloe vera jelin tadı tek başına hoşunuza gitmeyebilir ama LR’ın %90 oranında aloe vera içeren içecekleri, içerisindeki bal sayesinde rahatlıkla içilebiliyor. Yine de tadını beğenmezseniz meyve suyu ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Günlük önerilen tüketim miktari aç karna 3 x 30 ml’dir (3 x 3 kapak).

Bu yazıdaki ürünler: