LR Zeitgard 2 İndirimi
LR Zeitgard 2 İndirimi

Aloe Vera İçecekler’in tip 2 şeker hastalığı üzerindeki etkisi

Ağız yoluyla alınan Aloe Vera’nın tip 2 şeker hastalığında (diyabet) kullanılması ile ilgili yapılmış 9 güvenilir çalışmanın sonuçlarını derleyen ve tartışan bir makale kısa süre önce yayınlandı. Bu makaleye göre, aloe vera büyük olasılıkla içeriğinde bulundurduğu yaklaşık 75 çeşit aktif içerik (enzimler, mineraller, polisakkaritler, amino asitler vb.) ve yanı sıra krom, magnezyum, manganez ve çinko gibi eser elementlerle insülinin etkisini arttırarak kandaki glukoz seviyesini düzenliyor.

Yapılan çalışmaların sonuçları aloe verayı içecek olarak tüketmenin özellikle “açlık kan şekeri” ve son 2-3 aya ait kanımızdaki ortalama glukoz seviyesinin göstergesi olan “hemoglobin A1c” değerini oldukça normal seviyelere çektiğini gösteriyor.

Daha iyi anlaşılabilmesi için bazı rakamlar üzerinden konuşalım: Açlık kan şekeri 100-125 mg/dl ise bu kişi şeker hastası olmaya aday, eğer 125 seviyesinin üzerinde ise bu kişi şeker hastası olarak tanımlanıyor. Aloe vera içeceği içmenin bu değeri neredeyde 40 mg/dl seviyelerine düşürdüğü gösterilmiş. Aynı şekilde hemoglobin A1c değeri de %6.5 ve üzeri ise diyabet hastası kabul ediliyorsunuz. Yine aloe vera kullanımı bu değerin de %1 civarına gerilemesini sağlamış.

Tabi ki bu çalışmalarda hala bazı eksik noktalar var. Bunlar da göz önüne alınarak daha geniş kapsamlı çalışmalar yapıldıktan sonra aloe veranın şeker hastaları üzerindeki olumlu etkisinden daha büyük ölçüde emin olabiliriz. Fakat halihazırda elde bulunan veriler de aslında bize aloe veranın bu konudaki başarısı hakkında çok şey söylüyor.

Kaynak

Bu yazıdaki ürünler:

Bunlar da ilginizi çekebilir:

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR ürünlerini katalog fiyatından %29 indirimli almak için BURAYA TIKLAYARAK ONLİNE SİPARİŞ VERİN

Ya da LR üyesi olarak hem indirimden faydalanın, hem de dilerseniz satış yapmaya ve ekip kurmaya başlayın. Bilgi için aşağıdaki formu doldururak bize ulaşın.

LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

Email adresiniz

Şehir

Üye değilimLR üyesiyim

LR Whatsapp Duyuru Grubu
lr aloe vera android uygulamasini indir
lr aloe vera android uygulamasini indir

Yorum yapın

Katalog fiyatını indirdik! Online siparişte avantajlı fiyatlar için tıkla