LR 2018 NİSAN İndirim Kataloğu için tıklayın


Reishi mantarı hangi durumlarda kullanılabilir?

LR’ın Reishi Plus ürünü içerisinde kullandığı Reishi mantarı 2000 yıldır bilinen bir medikal mantar türüdür. Yapılan bir çalışmada Reishi mantarının yaklaşık %90 su, ve geri kalanının ise: % 26–28 karbonhidrat, % 3–5 işlenmemiş yağ, % 59 işlenmemiş lif, ve % 7–8 proteinden oluştuğu görülmektedir. Poliasakkaritler, peptidoglikanlar ve triterpenler Reishi’ nin üç ana aktif bileşenini oluşturmaktadır.

Polisakkaritler ve Peptidoglikanlar

Reishi mantarı polisakkaritleri anti-enflamatuvar, hipoglisemik, anti-ülser, anti-tumorijenik ve immun sistemi düzenleyici bir çok biyoaktif role sahiptir.

Günümüzde çok sayıdaReishi mantarından elde edilmiş polisakkarit preparasyonları, kronik hastalıklarda (kanser, karaciğer hastalıkları vb.) kullanılmak üzere satıştadır.

Ayrıca yine Reishi mantarından elde edilmiş çok sayıda biyoaktif peptidoglikanlar da anti-viral aktiviteleri nedeniyle kullanılmaktadır.

Triterpenler

Terpenleranti-enflamatuvar, anti-tumorijenik ve hipolipidemik etkileriyle bilinmektedir.  

Triterpenler terpenlerin bir alt sınıfıdır. Reishi mantarı triterpenler bakımından oldukça zengindir ve bunlar aynı zamanda bu mantara acı tadını veren maddelerdir. Triterpenlerin, lipid düşürücü ve antioksidant etkileriyle sağlık üzerinde olumlu etkileri olduğuna inanılmaktadır.

Reishi mantarının etkili olduğu durumlar

Reishi mantarı bağışıklık temel olarak sistemimini güçlendirmek, stresi azaltmak, uykuyu düzenlemek ve halsizliği ortadan kaldırmak üzere sıklıkla kullanılmaktadır.

Ayrıca aşağıda sözü geçen durumlar için de Reishi mantarı destekleyici olarak kullanılabilir:
 
– Yüksek tansiyon
– Yüksek kolesterol
– Kardiyovasküler hastalıklar
– Karaciğer ya da böbrek rahatsızlıkları
– Astım gibi solunum yolu rahatsızlıkları
– Viral enfeksiyonlar (grip gibi)
– HIV/AIDS
– Zona atakları sırasında ağrıyı ve acıyı azaltmak için.

LR’ın Reishi Plus ürünü bir kapsülde 240 mg Reishi Mantarı Ekstresi ve 100 mg Reishi Mantarı Tozu ve 60 mg C Vitamini içermektedir.

LR ürünlerinin İNTERNETTEN SATIŞI YASAKTIR, satılan ürünlerin orjinallik ve iade garantisi yoktur. Orjinal LR ürünlerini yetkili bir iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR ürünleri ile ilgileniyorsanız ücretsiz üye olarak indirimli alabilir veya %40 karla satışını yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. LR ürünleri, LR katalog veya LR üyelik koşulları hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

Email adresiniz

Şehir

Üye değilimLR üyesiyim

LR Aloe Vera Android Uygulamasi Indir

Aralık 2014’ten bu yana LR Health & Beauty iş ortağıyım. İş tecrübem hakkımda bilgi almak için Linkedin profilime göz atın. LR’la ilgili paylaşımları takip etmek için Facebook grubuma üye olun.

İletişim FormuLR Facebook Grubu

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Yorum yapın