Web Analytics Made Easy - StatCounter

Reishi mantarı hangi durumlarda kullanılabilir?

LR’ın Reishi Plus ürünü içerisinde kullandığı Reishi mantarı 2000 yıldır bilinen bir medikal mantar türüdür. Yapılan bir çalışmada Reishi mantarının yaklaşık %90 su, ve geri kalanının ise: % 26–28 karbonhidrat, % 3–5 işlenmemiş yağ, % 59 işlenmemiş lif, ve % 7–8 proteinden oluştuğu görülmektedir. Poliasakkaritler, peptidoglikanlar ve triterpenler Reishi’ nin üç ana aktif bileşenini oluşturmaktadır.

Polisakkaritler ve Peptidoglikanlar

Reishi mantarı polisakkaritleri anti-enflamatuvar, hipoglisemik, anti-ülser, anti-tumorijenik ve immun sistemi düzenleyici bir çok biyoaktif role sahiptir.

Günümüzde çok sayıdaReishi mantarından elde edilmiş polisakkarit preparasyonları, kronik hastalıklarda (kanser, karaciğer hastalıkları vb.) kullanılmak üzere satıştadır.

Ayrıca yine Reishi mantarından elde edilmiş çok sayıda biyoaktif peptidoglikanlar da anti-viral aktiviteleri nedeniyle kullanılmaktadır.

Triterpenler

Terpenleranti-enflamatuvar, anti-tumorijenik ve hipolipidemik etkileriyle bilinmektedir.  

Triterpenler terpenlerin bir alt sınıfıdır. Reishi mantarı triterpenler bakımından oldukça zengindir ve bunlar aynı zamanda bu mantara acı tadını veren maddelerdir. Triterpenlerin, lipid düşürücü ve antioksidant etkileriyle sağlık üzerinde olumlu etkileri olduğuna inanılmaktadır.

Reishi mantarının etkili olduğu durumlar

Reishi mantarı bağışıklık temel olarak sistemimini güçlendirmek, stresi azaltmak, uykuyu düzenlemek ve halsizliği ortadan kaldırmak üzere sıklıkla kullanılmaktadır.

Ayrıca aşağıda sözü geçen durumlar için de Reishi mantarı destekleyici olarak kullanılabilir:

– Yüksek tansiyon
– Yüksek kolesterol
– Kardiyovasküler hastalıklar
– Karaciğer ya da böbrek rahatsızlıkları
– Astım gibi solunum yolu rahatsızlıkları
– Viral enfeksiyonlar (grip gibi)
– HIV/AIDS
– Zona atakları sırasında ağrıyı ve acıyı azaltmak için.

LR’ın Reishi Plus ürünü bir kapsülde 240 mg Reishi Mantarı Ekstresi ve 100 mg Reishi Mantarı Tozu ve 60 mg C Vitamini içermektedir.

Bu yazıdaki ürünler: