Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR Reishi Plus – Reishi Mantarı ve C Vitamini bir arada

Reishi, Asya’da “uzun ömürlü mantar” olarak adlandırılan ve binlerce yıldır Uzakdoğu kültürünün parçası olan bir mantar türüdür. 20. yüzyıla kadar sadece Çin, Kore ve Japonya tarafından bilinirken, şimdilerde batı toplumu da Reishi’ faydaları ve rahatlatıcı etkilerinden haberdar.

LR’ın C Vitamini destekli Reishi Plus kapsüllerinin özellikleri şunlardır:

– Günlük C Vitamini ihtiyacınızın %75’ini sağlar.
– Genetik mühendisliği olmadan üretilmiştir.
– Saf bitki kapsülleridir.
– Vegan beslenme için uygundur (Hayvansal içerik yoktur).
– Laktoz, gluten ve GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) içermez.

Kanser ve pek çok hastalığın sebebi bağışıklık sistemimizin güçsüz olmasıdır. LR Reishi Plus‘ın içerisinde bulunan Reishi mantarı tozu ve özü, bağışıklık sistemiz için en güçlü desteklerden biridir. Özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkacak rahatsızlıklara karşı korunmayı destekler.

Reishi mantarı polisakkaritler açısından da zengin olan bir mantar türü. Polisakkaritler oldukça büyük molekül gruplarından oluşan yapılardır. Vücutta işlevlerini gerçekleştirebilmeleri için küçük parçalara ayrılması gerekir. Yapılan araştırmaları, C vitamininin polisakkaritlerin bu büyük moleküllerinin parçalanmasına ve böylece daha işlevsel hale gelmelerine yardımcı olduğunu gösteriyor. İşte bu yüzden Reishi Plus, mantar özünün yanısıra, bu mantarın tüm özelliklerinden fayda sağlanmansını sağlayan C vitamini katkısı bulunuyor.

İçerik Maddeleriyle İlgili Bilgiler:

Reishi, canlı mantar köklerinde, ağaç kütüklerinde, köklerinde veya meşelerin ve kırmızı kayın ağacının kök tabanında yetişen ve onlardan beslenen bir saprofittir. İnsanlar özellikle doğal ortamında yetişen mantarlara uzun zamandır ihtiyaç duydukları için „Ling Zhi“yi uğur getiren ve iyi şans olarak nitelendirmiştir. 70’li yıllarda Reishi’yi dünya genelinde büyük yetiştiricilik tarlalarına ekebilmek üzere bir yöntem geliştirilmişti. Ancak LR Reishi Plus’ta kullanılan mantar türleri doğal ortamında yetişenlerdir.

reishi mantari icindeki maddeler

Reishi mantarının bilimsel ve tıbbı araştırmalar sonucunda;

– Antioksidanlarca zengin olduğu,
– Bağışıklık sistemini destekleyip güçlendirdiği,
– Hücrelerin yenilenmesine destek olarak kan dolaşımını harekete geçirdiği,
– Vücuttaki toksinlerin atılmasında ve vücut fonksiyonlarını düzenlemede yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Her kapsülde bulunan içerik:
Reishi mantarı ekstresi: 240 mg
Reishi mantarı tozu:100 mg
C Vitamini: 60 mg

EFSA (Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi) tarafından bilimsel olarak onaylanmıştır.
C vitamini kolajen ve kıkırdak ve sinir sistemi gelişiminin normal fonksiyonuna katkı sağlarken hücrelerin oksidatif stresten korunmasını da destekler.

Reishi Plus kullanımı:
Yemekten önce olacak şekilde günde 1 kez, 1 kapsülü bir bardak su ile tüketin. Belirtilen, önerilen günlük tüketim miktarı aşılmamalıdır. Çeşitli ve dengeli beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam sürmeye dikkat edin. Ürünü çocukların erişiminden uzak tutun. Serin ve kuru yerde saklayın.