Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR neden daha çok kişiye para kazandırır?

X adında bir network şirketi düşünün, en düşük üyelik paketi 500 TL olsun. Ancak bu paketle üye olduğunuzda kariyer yapma, yani prim kazanma engeli var; sadece kendinize ürün alabiliyorsunuz. İş olarak yapmak istiyorsanız daha yüksek tutarlı paketlere yönelmeniz zorunlu. İş olarak yapacaksınız ve tavsiye edilen paket tutarı 2000 TL. Ayrıca prim alabilmek için her ay iki yeni kayıt yapmak zorunlu. Bu şirketin sadece 10 ila 30 tane ürünü olsun. (Biraz araştırma yaparsanız bu tanıma uygun pek çok network şirketi olduğunu göreceksiniz.)

Şimdi LR‘a bakalım: En düşük paket 99 TL. Bu paketle üye olduğunuzda da kariyer yapma ve prim kazanma şansınız var. Daha yüksek tutarlı paketleri var ama iş olarak yapmak için bunları almak zorunda değilsiniz. Prim alabilmek için her ay üye yapma zorunluğunuz da yok. Türkiye’de satışta olan yaklaşık 400 tane ürünü var. Yani kocaman bir mağazanız var.

Her iki şirketin de sıcak satıştan %40 karı olduğunu düşünelim. Al-sat yap ve %40 karı cebine koy, burada sorun yok. Gelelim ekip kurarak prim kazanma kısmına. LR’ı iş olarak yapacak yeni arkadaşlar arıyorsunuz ve bu kişilerin üye olarak bu işe başlamak için ödemesi gereken ürün tutarı 99 TL. X şirketinde ise para kazanmak için bu işi yapmaya ikna etmeye çalıştığınız kişilerin tam 2000 TL’lik ürün alması gerekiyor. Sizce hangi şirkette daha fazla İŞ ORTAĞI bulabilirsiniz?

Diyelim siz iyi bir satışçısınız ve kişileri 2000 TL vermeye kolay ikna edebiliyorsunuz. Peki ikna ettiğiniz kişiler kendi ekiplerini kurarkan aynı başarıyı gösterebilecekler mi? Sizin kadar rahat üye bulabilecekler mi? LR’da sponsorunuzla aynı başarıyı gösteremezseniz 99 TL, X şirketinde ise 2000 TL ödemiş olacaksınız. Hangisi daha büyük risk? Hangi şirket mağdurlar yaratır?

LR’da en düşük 99 TL’ye üyeler yaparak prim kazanabiliyorsunuz. Kazanılan prim kişinin kurduğu ekibin büyüklüğüne göre değişse de, bir ev hanımımın satabileceği ürünlerden oluşan bir portföy var ve bu kişi isterse mutfak masraflarını çıkaracak kadar prim kazanabiliyor. Yani çok para kazanmayı hedeflemiyor, sadece evinin geçimine katkı sağlamak istiyorsa, küçük bir tutar ödeyerek üye olan ekibi sayesinde makul bir prim kazanabilir. Aynı şekilde çalışan ekibi de benzer makul tutarları kazanabilir. Peki X şirketinde, 500 TL’ye kendi ihtiyaçlarını alacak veya 2000 TL’ye iş yapacak kişiler bulmaya çalışırken aynı motivasyonu koruyabilir ve aynı tutarı kazanabilir mi?

Diyelim ekip kurdu, onlara işi öğretti, zaman ve emek harcadı. O ay bir hastalık dolayısıyla iki yeni üyesini yapamazsa (500 ila 2000 TL’lik üyelikler olduğunu unutmayın), zaman ve emek vererek kurduğu ekibi sayesinde kazandığı primini de alamaz. Oysa LR’da ekip priminizi alabilmeniz için o ay kendi ihtiyaçlarınız için bir alışverişinizin olması yeterli.

Şimdi düşünün; hangi şirketin müşteri portföyü daha geniştir? Hangi şirketin ürünleri daha fazla kişiye ulaşır? Hangi şirkette ama az ama fazla, DAHA ÇOK KİŞİ para kazanır? Umarım şirket seçimi yaparken bir şeyleri sorgulamanıza yardımcı olabilmişimdir…