Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR’den ne kadar kazanırım?

Kabaca bir hesap yapalım. Arkadaşınızın arkadaşı, komşu, tanıdık falan derken çevrenizde sizden ürün alabilecek bence en az 20 kişi bulabilirsiniz. Tabi bunlar her ay sizden düzenli olarak ürün almayabilirler. Bir ay satarsınız, sonra yaklaşık 2 ay ellerindekini kullanırlar. O halde yarısına, yani ayda 10 kişiye düzenli ürün satabileceğinizi varsayalım.

LR kalitesi = Aloe Vera. Cilt problemleri için en az 2 kişiye Aloe Vera Box Set satarsınız: 220 TL
– Yine en az 2 kişi aft, ağız kokusu, diş lekeleri vs. için Microsilver diş macunumuzdan ister: 48 TL
– Cilt lekeleri için ürün almak isteyecek 1 kişi mutlaka çıkacaktır. MSM, Acil Yardım Spreyi ve Peeling verelim: 115 TL
– Varis problemi her yerde. 1 kişiye de MSM, Acil Yardım Spreyi ve Sivera verelim: 239 TL
– Sivilcesiz bir dünya istiyoruz ama illa 1 kişide vardır. Microsilver Yüz Seti ve AV Jel Nemlendirici gelsin: 110 TL
– Elinizde parfüm tester kutumuz Starbox varsa 1 bayan arkadaşınıza kesin parfüm satarsınız. Bruce abimizden bir şişe Lovingly sar ordan: 110 TL
– Erkeğin başı kel mi? Evet kel! 1 kişiye de saç dökülmesi için L-Recapin set verelim: 165 TL
– Göz çevresi mimik kırışıklığı global ısınmadan daha büyük problem. 1 set de Serox Göz Pedi gelsin: 120 TL

Evet toplamda 10 kişiye ürün satmayı başardık. Dikkat ederseniz makyaja hiç girmedim, sadece ihtiyaçlardan yola çıktım. Toplamda 1017 TL’lik satış yaptınız, kabaca 1000 TL diyelim, Bu ürünlerin size maliyeti kabaca 720 TL olduğuna göre bu ay satıştan yaklasık 280 TL para kazandınız demektir.

Peki bizim işimiz sadece satış mı? HAYIR. Bizim işimiz hem satış, hem de satış yapacak başka arkadaşlarımızı bulmak, onlara bu iş fırsatından bahsetmek, ekibimize dahil etmek, yaptığımız işi öğretmek ve bizim gibi para kazanmalarını sağlamak. O zaman yukarıdaki örneğimizi en basit şekilde güncelleyelim:

Aloe Vera Box Set alacak olan o 2 arkadaşınız var ya? Onlara dediniz ki “Yav neden 110 TL buna veriyorsun? Bunun bana gelişi 78,60 TL. Gel seni de üye yapalım, bunun yanına bir kaç ürün daha koy ve 100 TL’ye tamamla. Hem kendi ürünlerini bundan sonra ucuza alırsın, hem de iş olarak yapar paranı kazanırsın.” Bu 2 arkadaşınızı üye yaptınız, ürünleri kullandılar, memnun kaldılar, işi anlattınız ve öğrendiler, sizin gibi satış yapmaya başladılar.

Şimdi artık sizin gibi çalışan 2 üyeniz ve ürün satabileceğiniz 8 kişi var. Hadi üyeleriniz kendilerine henüz üye yapamamış olsun, ama sizin gibi 1000 TL’lik satış yapsınlar. Yani toplamda 2000 TL ciro yaptı ikisi de. Siz de 8 kişiye 1000 TL satış yaptınız. Şimdi gelelim ne kadar kazandığınıza… Dedim ya, anlaşılır olması için basite indirgeyeceğim, o yüzden detaylara takılmayın:

Kendi satışlarınızdan yaklaşık 280 TL karınız oldu. 2 üyeniz 2000 TL ciro yapmıştı. Şirket de “Ekibini eğitip, onlara işi öğrettin ve bana daha çok para kazandırdın. O zaman 200 TL’nin %10’u, yani 20 TL’yi hesabına prim olarak yatırıyorum, güle güle harca!” dedi. Yani toplamda 280+200 = 480 TL para kazandınız!

Elbette prim hesaplamamız bundan daha karışık ama ben size işimizin sadece tek başımıza satış yapmak olmadığını; çevremizdeki arkadaşlarımıza iş imkanı vererek ve onlara para kazandırarak daha çok kazanabileceğimizi anlatmak istedim. Sadece ekibinize daha fazla arkadaşınızı dahil ettiğinizi, onların da satış yaptıklarını, kendi ekiplerini kurduklarını, ekiplerinin de kendi ekiplerini kurduklarını, size bağlı ekibinizle toplamda ne kadar ciro yapabileceğinizi ve sürekli artan bir prim alabileceğinizi hayal edin. 480 TL ile başlarsınız, o 4800 TL de olur, 48.000 TL de. “Olur” diyorum, çünkü zaten “olduğu” için network marketing denen bu sistem 100 yıldır devam ediyor. Siz yeterki isteyin !