Web Analytics Made Easy - StatCounter

Zeitgard cihazım bozuldu veya şarj olmuyor, ne yapmalıyım?

LR Zeitgard 1 Yüz Temizleme Cihazı veya Zeitgard 2 Anti-Age Cihazı‘nız bozuldu, kırıldı, çalışmıyor veya şarj olmuyorsa neler yapmanız gerektiğini adım adım anlatacağız. Konunun detayına girmeden önce hatırlatalım; LR bir doğrudan satış şirketi ve ürünlerini mağazalarda değil, üye olan iş ortakları aracılığıyla pazarlıyor. Burası önemli, çünkü cihazınız arızalandığında ürünü kimden aldığınız ve garanti süresi önem teşkil ediyor. Yazımızı da bu noktalara göre bölümlere ayırdık. Öncelikle garanti konusuyla başlayalım.

Zeitgard garanti kapsamı ve süresi

Zeitgard 1 ve Zeitgard 2 cihazlarının garantisi, ürünün LR Türkiye’den iş ortağına satış yapıldığı, yani faturanın kesildiği tarihten itibaren 2 yıldır.

Eğer siz de LR iş ortağıysanız ve ürünü doğrudan LR Türkiye’den satın aldıysanız garanti süreniz cihazın satın alındığı tarihte başlar.

Ürünü bizim gibi bir LR iş ortağından sipariş vererek satın aldıysanız, stok tutmadığımız ve siparişinizi LR Türkiye’ye ileteceğimiz için yine siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 2 yıl garantiden faydalanırsanız.

Cihazı N11, Hepsiburada, Trendyol vb. bir alışveriş sitesinden satın aldıysanız, burada satış yapan tedarikçiler stok tuttuğu için, garanti süreniz tedarikçinin cihazı LR Türkiye’den satın aldığı tarih itibariyle başlar. Örneğin cihaz siparişinizden 6 ay önce tedarikçinin stoğuna girdiyse, garanti süreniz artık 2 yıl değil, 1.5 yıldır.

Arızalı Zeitgard’ı nasıl ve nereye göndermeliyim?

LR Zeitgard cihazlarının Türkiye’de bir servisi bulunmamakta. Cihazınız arızalandıysa LR Türkiye tarafından yenisiyle değiştirilmektedir. Cihazınız garanti kapsamındaysa ücretsiz olarak yenisi gönderilir. Garantisi bittiyse de tamir edilmez, satış fiyatının altında sabit bir ücret karşığında yine yeni bir cihaz tarafınıza gönderilir. Her iki cihaz için güncel değişim ücretini 4441261 LR çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

Arızalı cihazı gönderirken hem cihazın kendisini, hem de şart aletini birlikte göndermeyi unutmayın.

1. LR iş ortağıyım, cihazı LR’dan satın aldım

a. Zeitgard cihazınızı bir iş ortağı olarak doğrudan şirketten satın aldıysanız işiniz çok kolay. Cihazı ve şarj aletini kargoda zarar görmeyecek şekilde paketleyin.

b. Boş bir kağıda cihazı aldığınız sipariş numaranızı, cihazdaki sorunu, iş ortağı numaranızı ve isminizi içeren bir dilekçe yazın ve imzalayın. Siparinize ait irsaliyenin bir kopyasını ya da siparişin emaille gelen e-fatura kopyasını basarak cihazla birlikte koliye ekleyin.

c. Size en yakın Yurt İçi Kargo şubesine giderek, karşı ödemeli olarak Yurtiçi Kargo Manolya Şubesi’ne alıcı LR diye belirterek gönderin.

d. Yollamış olduğunuz kargo eksiksizse ürününüz garanti kapsamında yenisiyle değiştirilecek, garanti bitmişse ücretli değişim için LR Türkiye tarafından aranacaksınız.

2. Cihazı bir LR iş ortağından satın aldım

a. Cihazı bir LR iş ortağından satın aldıysanız, satın aldığınız iş ortağına ulaşarak 1. maddede bahsedilen sipariş numarası, iş ortağı, irsaliye veya fatura bilgilerini talep edin ve sonrasında 1. maddedeki adımları birebir uygulayarak ürünün gönderimini yapın.

b. Eğer iş ortağına ulaşamıyorsanız, 4441261 LR çağrı merkezini arayarak Ürün Destek bölümüyle görüşmek istediğinizi belirtin ve yardım talep edin.

3. Cihazı N11, Hepsiburada, Trendyol vb. bir alışveriş sitesinden satın aldım

Zeitgard cihazınızı ismi geçen pazaryerlerinden satın aldıysanız işiniz biraz daha zor, zira satan kişi bir LR iş ortağı da olabilir, sadece kozmetik ürünleri satan ve stoğunu halihazırda bir iş ortağından almış olan bir kozmetik toptancısı da olabilir. Eğer buradan alışveriş yaptıysanız size cihazın asıl faturası değil, tedarikçiye ait şirketin kesmiş olduğu fatura gelecektir.

Bu durumda satın aldığınız platform veya fatura üzerindeki iletişim numarasından tedarikçiye ulaşarak LR iş ortağı olup olmadığını öğrenmeniz ve buna göre bir yol izlemeniz gerekiyor:

a. Satın aldığınız kişi LR iş ortağı ise bilgilerini talep edin 1. maddedeki adımları izleyerek ürünün gönderimini yapın.

b. Satın aldığınız kişi LR iş ortağı değilse ve ürünün LR’dan ne zaman ve kim tarafından alındığı bilgisine ulaşamıyorsanız 4441261 LR çağrı merkezini arayarak Ürün Destek bölümüyle görüşmek istediğinizi belirtin ve yardım talep edin.

Sıfır Zeitgard almak istiyorum, ne yapmalıyım?

Garanti süresinden en iyi şekilde yararlanmak ve olası bir arıza durumunda sorununuzun hızlı bir şekilde çözülmesi için N11, Hepsiburada, Trendyol vb. alışveriş sitelerinden sipariş vermek yerine, hiç bir kayıt ücreti ödemeden ve sipariş verme zorunluluğu olmadan LR iş ortağı olmanızı öneririz. LR iş ortağı olarak satış yapma ve her ay sipariş verme gibi zorunluluklar olmadan, dilediğiniz zaman indirimli fiyatlarla alışveriş yapma hakkına sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için bize ulaşın.

LR iş ortağı olmak istemiyorsanız, resmi LR iş ortağı olan web sitemiz aloeverauyelik.com üzerinden Zeitgard 1 veya Zeitgard 2 siparişi verebilir; fiyat avantajı, LR Türkiye’den gönderim, 2 sene garanti ve olası arıza durumunda sorunsuz değişim imkanından yararlanabilirsiniz.

Bu yazıdaki ürünler:

“Zeitgard cihazım bozuldu veya şarj olmuyor, ne yapmalıyım?” üzerine 6 yorum

  1. Merhaba ben Begüm diler sanırım 2 yıl kadar falan oldu zedgard 1 almıştım. İş ortağı arkadaşımdan. Şuan benim unutmamdan dolayı ir kaç gün şarj aleti de takılı kaldı ve şuan çalışmıyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ediyorum

  2. Merhaba benim cihazım da 2 gün şarja takmam rağmen şarj almıyor hatta tamamen açılmıyor ne yapa bilirim

  3. Merhaba ben kendi üyeliğimle almıştım bu ürünü, uzun zamandır da duruyordu az az kullanıyordum. Şarja taktım sürekli bir ses vermeye başladı bu ürünün bozulmuş olduğunu mu gösteriyor?

  4. Zeidgard cihazı bana hediye edildi ,evimi taşıdım be şarj aletini bulamıyorum yalnızca şarj aletini nereden tedarik edebilirim .

  5. Merhaba
    Zeidgard cihazım da titreşim olmuyor garantisi bitti ne yapmalıyım

Yorumlar kapalı.