Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR Zeitgard 1 kullanırken nelere dikkat edilmeli?

LR’ın derinlemesine cilt temizliği yapan yüz temizleme seti Zeitgard 1‘i aldınız veya almayı düşünüyorsunuz. Peki cihazı kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Haydi hemen yanıtlamaya başlayalım.

1. Doğru fırça başlığı ve yıkama jeli seçimi

Zeitgard 1’in iki tane farklı fırça başlığı var; klasik mavi başlık ve hassas pembe başlık. Mavi başlığın fırça lifleri pembe olana göre biraz daha sert. Bu yüzden normal, karma ve yağlı ciltlerin kullanımına daha uygun. Aynı şekilde mavi klasik jel de bu cilt tiplerine daha uygun.

Pembe başlığın ise fırça lifleri çok daha yumuşak. Yıpranma ihtimali daha yüksek olan kuru ve hassas ciltlere daha uygun. Yanında verilen pembe temizleme kremi de cildi yumuşatan ve daha fazla nemlendiren bir kremsi bir yapıya sahip.

Cihazı kullanırken cildinizde bir sorun yaşamamak için mutlaka cilt tipinize uygun olan seti seçmeye özen gösterin.

2. Fırça başlığının kullanım süresi

Cilt temizleme fırçalarının hijyenik olmadığını ve bakteri oluşumunu hızlandırdığını düşünenler var. Aynı diş fırçaları gibi yüz temizleme fırçaları da zamanla yıpranıyor, bozulan fırça lifleri arasına giren ölü hücre, kalıntı ve kirler her kullanımda siz farkında olmadan cildinize nüfuz ediyor ve bakteri oluşumuna sebep oluyor.

LR’ın buna karşı mükemmel bir çözümü var: Zeitgard 1 fırça liflerinin içerisinde antibakteriyel özelliğe sahip Microsilver gümüş iyonları var. Bu sayede fırça başlıkları 3 aya kadar hijyenik kalabiliyor. Ancak bu fırçanın da bir ömrü var. Dolayısıyla 3 ay sonunda (her gün kullanıyorsanız 90 kullanım) bozulan fırça başlığınızı yenilemeniz çok önemli.

3. Her kullanıcı için farklı başlık

Cihazı aldınız ve tek bir başlığı ailecek kullanmak mı istiyorsunuz? Peki evde herkes aynı diş fırçasını mı kullanıyor? Emin olun bu çok kötü bir fikir! Siz farkında olmadan cildinizde bir hastalık olabilir ve aynı fırça kullanımı yüzünden bu hastalık aile bireylerinize bulaşabilir. Yukarıdaki bahsettiğimiz bakteri oluşumunu en az indirmek için evdeki her birey kendi fırça başlığını kullanmalı.

4. Kullanım şiddeti ve süresi

Yüz temizleme fırçası kullananların şikayetlerine baktığımızda cildi yıpratma, kızarıklık ve sivilceye sebep olma gibi sebepler öne çıkıyor. Bunun en büyük sebebi cihazı cilde çok fazla bastırarak veya çok uzun süre kullanarak cildi yıpratmak. Sert ve uzun kullanımda cildinizde oluşan mikro ölçekteki çizikler arasına gün içerisinde giren kirler bakteri oluşumumuna zemin hazırlıyor ve bu da akneye sebep olabiliyor. Bu yüzden Zeitgard 1 cihazınızı cildinizi okşar gibi, nazikçe uygulayın ve 1 dk kullanım süresini aşmayın.

Bir diğer konu kullanım sıklığı. Cildiniz daha önce böyle bir cihaz kullanmaya alışık olmadığı için tepki verebilir. Özellikle hassas, kuru ve normal ciltler fazla kullanımdan etkilenebilir. O yüzden bu cilt tipine sahip kişilerin önce haftada 1-2 kez kullanmasını, daha sonra cildi alıştırarak kullanım sıklığını artırmalarını öneriyoruz.

5. Akneli ciltlerde kullanım

“Akneli ciltler yüz temizleme cihazı kullanmamalı” gibi bir görüş var. Bu doğru değil. Tersine düzenli kullanımda cilt derinlemesine temizleneceği için kirle dolan gözenekler açılacak ve siyah nokta oluşumu azalacak. Bu da daha az sivilce demek. Eğer yukarıda anlattığımız gibi yüzünüzü nazikçe temizlerseniz cilt bariyerinizi de bozmamış olacaksanız. Burada dikkat etmeniz gereken şey eğer cildinizde halihazırda iltihaplı ve kırmızı sivilceler varsa cihazı bu bölgelere uygulamamak. Cihaz kullanımı yüzünden patlayan sivilceler yüzünüdeki diğer bölgelere de yayılabilir. Zeitgard 1’i öncelikle yüzünüdeki sivilce olmayan bölgelerde uygulayın. Sivilceler iyileştikten sonra bu bölgeler üzerinde de kullanmaya başlayabilirsiniz.

6. Farklı temizleme jeli kullanmak

Zeitgard 1’in yanında verilen temizleme jeli ve kremi bu cihazla kullanım için özel olarak geliştirilmiş, kullanım sırasında sıçrama yapmayan, lifle arasında kolaylık yayılan bir yapıya sahip. En önemli özelliği de kullanım sırasında cildinizi yıpratmayan bir formüle sahip olması. Özellikle normal, kuru ve hassas cilde sahip kişilerin cihazı sıradan bir yüz temizleyiciyle birlikte kullanmasını kesinlikle önermiyoruz. Bu temizleyiciler yüzünüzü elle temizlemeniz için yapılmış ve buna göre formüle edilmişler. Hareketli bir fırçayla birlikte kullanmanız halinde cildinize zarar verebilirler.

Cildi nemlendirme

Cihazı yeni aldıysanız ve nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız “Zeitgard 1 nasıl kullanılır” başlıklı yazımıza bir göz atın. Cihazla cildinizi temizledikten sonra Aloe Vera Yüz Bakım veya Zeitgard Bakım ürünleriyle yüzünüzü nemlendirmeyi unutmayın.

Bu yazıdaki ürünler: