Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR’da sponsor, lider, ekip değiştirme var mı?

Bu soruya yanıt vermeden önce sponsor ve lider terimlerine açıklık getirelim. LR’da sponsor, sizi LR sistemine iş ortağı olarak kaydeden, sistemde doğrudan bağlı olduğunuz kişiye deniyor. Kaydınız tamamlandığında web sitemize giriş yaparak sponsorunuzun iletişi bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Lider ise, belirli kalifikasyonları tamamlayarak kariyer basamaklarında yükselmiş kişilere şirket tarafından verilen ünvanlara deniyor; takım lideri, organizasyon lideri gibi. LR sisteminde bağlı olduğunuz kişiler ve size bağlı olan üyeleriniz ise ekip olarak adlandırılabilir.

LR üyeleri çeşitli nedenlerle sponsor değiştirmek isteyebiliyorlar. Bunun olması için kişinin 1 yıl boyunca pasif kalması gerekiyor. Diğer bir deyişle 1 yıl boyunca hiç sipariş vermemesi veya hiç yeni üye kaydetmemiş olması lazım.

Neden böyle bir kural var kısmına gelirsek… LR’a sizi üye yapan kişi, aslında size bu sistemi tanıtan, işi anlatan, satışı yapan ve iş ortaklığı kararını aldıran kişidir. Bu anlaşma ve sonrasında size işe öğreterek ekip kurmanıza yardım etmenin karşılığında şirketten prim hakeder. Şimdi bir düşünün; LR’a başlayalı 2 ay olmuş, bildiğiniz her şeyi sponsorunuzundan öğrenmiş, onun yönlendirmeleri sayesinde bir ekip kurmuşsunuz ve yaşanan ufak bir tartışma sonrasında, hatta bazen de tamamen keyfi nedenlerle “Ben başka bir ekibe geçmek istiyorum” diyorsunuz. Bunun olması halinde sadece sponsorunuz değil, onun bağlı olduğu tüm üst ekip sizden gelecek olan eksi puandan etkilenir ve bu hak maduriyeti sonucu priminde ciddi bir düşüş yaşar.

Kısacası bu kural prim sisteminin adaletli bir şekilde devam etmesi için uygulanıyor. Eğer sponsorununuzdan, bağlı olduğunuz lider veya ekibinizden memnun değilseniz, 1 sene boyunca LR sisteminde pasif kalmanız gerekiyor. Eski LR üyeliğiniz düştüktan sonra istediğiniz başka birine üye olabilirsiniz.