Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR’a ilk defa üye olduktan sonra ne yapmalı?

Gerek kendi iş ortaklarım, gerekse konuştuğum kişiler arasından bazıları “Ben satış yapamam, beceremem, yeteneğim yok” gibi mazaretler sıralıyorlar. Peki siz gerçekten bu işi kapı kapı dolaşıp ürün satmak mı sanıyorsunuz? Seyyar satıcı mıyız biz? Bu iş bundan 30 sene önce, insanlar dumanla haberleşirken bile yapılıyordu! Şimdi internet çağındayız, tek bir paylaşımla 200-300 kişiye ulaşıyorsunuz !

Önce kendinize, eşinize, kardeşinize, ananıza babanıza, birer tane ürün sipariş edin. Gerekirse maliyetine verin hepsini. Ne satıyorsunuz, ne işe yarıyor bi anlayın.

Siparişleriniz gelince böyle topluca çekin fotoğrafını. İlla bu kadar fazla olması şart değil, 4-5 tane olsun yeter. Koyun facebook, instagrama, twitter’a. Yazın altına “Haziran siparişlerim geldi, bu muhteşem ürünler sahiplerini bulacak yuppiiiii :)))” diye. Diğer insanlar merak etsinler, sorsunlar size nedir bunlar diye.

Anlatın, ben Alman malı kozmetik ürünleri satmaya başladım, üye olursanız indirimli alıyorsunuz diye. Sorun bir cilt rahatsızlığı var mı, derdine derman olabilir misiniz diye. Ananız, kardeşiniz zaten memnun kalırlarsa eşlerine dostlarına bahsedecekler, benim kız aldı bana, siz de deneyin diye.
İçinizdeki pozitif enerjiyi hele bi yansıtın. Karşılığını alacaksınız.