Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR ürünleri nedir? Aloe VIA nedir? LIFETAKT nedir?

LR ürünleri sıkça karşınıza çıkmaya başladı ve LR ürünlerinin ne olduğunu merak ediyorsanız bu yazıda tüm detayları bulabilirsiniz. Detaylara geçmeden önce kısaca LR ürünlerinin sadece aloe veradan ibaret olmadığını, LR Health & Beauty‘nin aloe vera dışında daha pek çok farklı doğal içeriği kullanan, Almanya merkezli bir kozmetik ve sağlık şirketi olduğunu belirtelim.

LR, 1985 senesinde Almanya’da kurulduğu zaman sadece kendi ürettiği parfümleri satarak bu işe başlamıştı. Ürünlerini mağaza açarak perakende olarak satmak yerine doğrudan satış yöntemiyle, yani üye olan iş ortakları aracığıyla pazarlama yöntemini benimsedi ve kurulduğu günden bu yana aynı modelle ilerliyor. LR ürünleri ilk başta sadece parfüm çeşitlerinden oluşuyorken, zaman içerisinde bunlara önce cilt bakımı ürünleri ve gıda takviyeleri eklendi.

Özellikle doğal aloe vera yaprak jelinin ürünlerde kullanımı başladıktan sonra şirket formülasyon patentini aldığı aloe vera cilt bakım ürünlerini ve aloe vera jel içecekleri kendi tesislerinde üretmeye başladı. Şifalı aloe vera içeriği elbette müşteriler tarafından çok sevildi ve aloe vera ürünleri yıllar içinde en çok satılan ürünler haline geldi. Cilde faydası bilimsel olarak kanıtlanmış olan aloe veranın özellikle cilt rahatsızlıklarının tedavisine olumlu etkisi ve bu değerli aloe vera jelinin LR ürünlerinde yüksek oranda kullanılması ürünlere olan talebi gittikçe artırdı. Bugün LR Avrupa’nın en büyük aloe vera üreticilerinden biri konumundadır.

LR, kısa bir süre önce aloe vera cilt bakım ürünlerini Aloe VIA, aloe vera jel içeceklerini de içeren tüm gıda takviyesi ürünlerini LIFETAKT markaları altında toplamıştır. Yani LR Aloe VIA, aloe vera içeren tüm LR cilt bakım ürünlerini, LR LIFTAKT da LR’ın tüm sağlık ve gıda takviyesi ürünleri içeren serilerine verilen isimlerdir.

LR’ın tam bir kozmetik şirketi olması için gereken son adım makyaj serisinin ve son yıllarda çok ilgi gören ve satış rekorları kıran Zeitgard 1 ve Zeitgard 2 cilt bakım cihazlarının da eklenmesiyle tamamlandı.

LR ürünleri şirket kurulduğu günden bu yana başta Almanya olmak üzere sadece Avrupa’da üretiliyor ve 28 ülkede satılıyor. Hayvanlar üzerinde test edilmeyen LR ürünlerinin cilde uygunluğu hem şirketin modern laboratuvarlarında, hem de Dermatest Gmbh gibi bağımsız kuruluşlarca test ediliyor. Sağlık ürünlerinin kalite kontrolü ve setifikasyonu SGS INSTITUT FRESENIUS gibi saygın kuruluşlarca yapılıyor.

Eğer LR ürünleri nedir sorusuyla ilgili merak ettiğiniz başka detaylar varsa, iletişim formumuz aracılığıyla bize ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz.