Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR neden bir saadet zinciri değildir?

Türkiye bir sene önce ne yazık ki Tinan denen bir saadet zinciri faciasıyla tanıştı ve ondan beridir doğrudan satış yapan tüm şirketler Titan gibi şirketlerle bir tutuluyor. Ekip kurarak para kazanıyoruz diyorsunuz, “Ha piramit modeli yani” diye herşeyi bildiğini ima eden bir cevapla kaale alınmıyorsunuz. LR’ın LR Doğrudan Satış Derneği üyesi, bu bile tek başına yeterli aslında ama gelin doğrudan satış ile piramit modeliyle çalışan saadet zincirlerini ayıran maddelere tek tek bakalım:

1) Pazarlanan ürünler çöp değildir. Yeni ekonomik değer yaratılır ve ürünlerin sisteme katılmayan tüketicilere dahi faydası vardır. Ürünler sağlığa ve çevreye zararlı değildir.

http://bit.ly/LR2015egitim, buyrun eğitim dosyamıza bakın, nasıl bir değer yaratıyoruz görün.

2) Bu sistemler girdikleri ülkelerin yasalarına uygun olarak kurulur, faaliyet gösterir ve Network Marketing yapanlar vergi yasalarına uyarlar.

– Şirketimizin ismi LR Health & Beauty Paz. ve Tic. Ltd Şti’dir. Üyelerin kazandığı tüm primlerden %20 stopaj kesilip devlete ödenir.

3) Network Marketing faaliyeti sonucunda üyelerin kazandıkları paralar kayıt dışı değildir banka hesaplarına ödenir.

– LR Health & Beauty Paz. ve Tic. Ltd Şti’nin Türkiye’deki 4 farklı banka hesabı vardır. Tüm ödemeler bu hesaplara yapılır.

4) Sisteme önce giren daha çok kazanır diye bir şey yoktur. Networkü doğru şekilde kuran herkes, ne zaman girerse girsin kendisinden önce girenlerden daha fazla kazanabilir.

– LR’da bir üyenizden kazanabileceğiniz maksimum prim limiti bellidir. Onun sizden daha çok üyesi varsa, daha fazla satış yapıyorsa hem sizi kariyer olarak geçebilir, hem de sizden daha çok kazanabilir.

5) Kimse kimsenin sırtından para kazanmaz. Para kazanabilmek için networküne dahil ettiği kişilere para kazandırması gerekir.

– Bu konuya ayrıntılı bir şekilde ayrı bir yazıda değineceğim, çünkü bir çok kişinin kafasında bu algı var. LR için ne kadar çalıştığımı sadece benle beraber bu işi yapanlar ve eşim biliyor 🙂 Hayatımda bu kadar emek verdiğim başka bir iş olmadı.

6) Sisteme giriş ücreti düşüktür, üye kayıtları üzerinden para kazanılmaz. Para, gerçek ekonomik değeri olan ürünlerin doğrudan satış yöntemi ile tüketicilere ulaştırılmasından ve toplam ciro üzerinden komisyonun sisteme üyeler arasında grup olarak çevirdikleri ciro ölçüsünde paylaşılması ile olur.

– Giriş ücreti değil, 85 TL’ye aldığınız indirimli ürünlerle üye olursunuz. Yukarıda yazılı olduğu gibi toplam puanınız üzerinden prim alırsınız.

7) Üyeler Network Marketing konusunda eğitilirler ve herkes network kurmada aynı yöntemi kullanır. Kimse kafasına göre hareket edemez. Edenler para kazanamazlar.

– Yıllar boyunca öğrenilmiş bazı tecrübeler ve bunlara uygun hareket edenler kesinlikle daha hızlı yükselip daha başarılı oluyorlar. “Kimse kafasına göre hareket edemez, eden kazanamaz” abartı olmuş biraz 🙂

8) Sisteme üyeler arasında dayanışma vardır, kimse kimsenin networkünden üye çalmaz, aleyhinde konuşmaz. Buna uymayanlar sistemden ihraç edilir.

– LR’da size üye olan kişinin üyelikten düşmesi için 1 sene boyunca pasif olması gerekiyor. Anca ondan sonra gidip bir başkasına üye olabilir. “Ben üyeliğimi iptal edip başkasına üye olacağım” diye birşey yoktur.

9) Piyasanın satüre olması, sisteme geç kalmak, geç girdiği için para kazanamamak diye bir şey yoktur. Bir çok ülkede 60 yıldan fazladır faaliyet gösteren ve hala üyelerine para kazandıran, ekonomiye faydası olan, ülkelerin yasalarına uyan, vergi ödeyen, uluslararası network marketing kuruluşları vardır.

Piyasa doygunluğa ulaştığında da para kazanırsınız, sadece bunu katlama şansınız çok düşük, çünkü ekibinizi genişletmekte zorlanırsınız. Avon’un Türkiye’de 1993 yılından beri faaliyette olduğunu unutmayın.

10) Yan gelip yatarak sadece üye kaydı üzerinden para kazanılmaz. Çalışmak gerekir. Bunu anlamayan çok kimse ” Bu işten para kazanılmıyor, bu iş sahte bir piramit sistemidir ” der.

– Yan gelip yatmak mı? 🙂 Evet giriş ücreti 2000 lira olan şirketlerle çalışmaya başlarsanız kar çok büyük olduğundan, bir süre sonra yan gelip yatabilirsiniz ama LR’da yan gelip yatma şansınız yok. Ürünleri öğreneceksiniz, üye bulacaksınız, mevcut üyelere işi öğreteceksiniz, eğitim verecekseniz, problem çözeceksiniz, strateji belirleyeceksiniz, hesap kitap yapacaksınız, yol göstereceksiniz. Anca ondan sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz.

11)Network Marketinge giren insanların çoğunun para kazanmamasının sebebi, sistemin dolandırıcılık olması değil, girenlerin çoğunun çalışmadan para kazanma gibi yanlış bir beklenti içine olmalarıdır.

– Kesinlikle en doğru tespit. Zengin olma hayalleriyle LR’a geliyorsanız başarılı olamazsınız. Eğer bu işe girecekseniz gerçek anlamda çalışmaya hazır olun. Diğer işlerden tek farkı, çalıştıkça kazanacağınızın ve zaman geçtikçe gelirinizin artacağının kesin olması, hem de hiç bir risk olmadan ! Güzel yanı ise ne kadar, ne zaman, nerede çalışabileceğinize sizin karar verecek olmanız 😉

Kaynak: http://bit.ly/1SSOyi9

“LR neden bir saadet zinciri değildir?” üzerine 3 yorum

    • 444 12 61’i arayarak iptal edebilirisniz. Ancak 1 sene boyunca bir başkasına üye olamazsınız. Sistemde eski kaydınız durur. 1 sene sonra baska bir sponsora üye olabilirsiniz. İptal etmezseniz de kendi kendine 1 sene sonra pasif duruma düşer. Üye kalmanın size herhangi yükü yok. Aylık kotanız veya siparis verme zorunluluğunuz yok.

Yorumlar kapalı.