Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR ürünlerinde Aloe Vera Barbadensis Miller kullanır

Daha önce sizlere Aloe Veralı ürünlerimizde IASC, yani Aloe Bilim Konseyi‘nin damgası olduğundan bahsetmiştim.

Bu damga, IASC’den alınan sertifikasyonla ürünlerimizde gerçek Aloe Vera kullanıldığını gösterir. LR’ın 60 ürününde IASC damgası bulunur.

Peki pazarda “Benim ürünümde de aloe vera var diyenler” gerçekten bizim cildimize ve sağlığımıza faydalı olan türünü mü kullanıyorlar? IASC’nin web sitesinde yer alan bilgiye göre aloe veranın dünyada 400 kadar türü bulunuyor Bu türler 3 farklı alanda kullanılıyor:

1. Sağlık, kozmetik ve beslenme
2. Ham, rafine edilmemiş ilaç olarak
3. Dekoratif ve süs amaçlı

IASC’ye göre sadece aloe barbadensis ve aloe arborecsens türleri sağlık, kozmetik ve beslenme alanında kullanılabiliyor ve insan sağlığına faydalı kabul ediliyor. Aloe arborecsens çok nadiren kullanılırken, aloe barbadensis kozmetikte en fazla kullanılan tür.

İşte LR, tüm Aloe Vera ürünlerinde IASC tarafından sertifikalı olarak, aloe veranın şifa verici birkaç çeşidi arasında en etkili olanı Aloe Barbadensis Miller‘ı kullanıyor !

Yani evinizde yetiştirip, ihtiyaç halinde yaprağını koparıp cildinize sürdüğünüz bitki bu iki türden biri değilse, cildinize yarardan çok zararı olabilir. “Benim de aloe veralı ürünüm var” diyenlerin ürünlerinde IASC damgası bulunmuyorsa, aloe barbadensis mi ya da evinizin bir köşesinde süs amaçlı yetiştirdiğiniz aloe bitkisini mi kullandığını asla bilemezsiniz…

“LR ürünlerinde Aloe Vera Barbadensis Miller kullanır” üzerine bir yorum

Yorumlar kapalı.