Web Analytics Made Easy - StatCounter

En iyi aloe veralı ürünler hangi markada?

Aloe vera çok yaygın ve popüler bir içeriktir. Pek çok ürün, aloe veralı olduğu iddiasıyla üretilir. Ancak diğer sektörlerde olduğu gibi bu alanda da sahtekarlık ve aldatmacalar oluyor. Uluslararası Aloe Bilim Konseyi (IASC) 1980’lerde damgalı bir sertifikasyon programı başlattı. Bu programla piyasa satılan ürünlerin hangisinde aloe vera olup olmadığının belirlenmesi hedeflendi. Program; üretim merkezleri, hammaddeler ve satışa çıkmış ürünlerin; bilimsel ve analitik yöntemler kullanılarak incelenmesine ve böylece ürünlerin içinde aloe vera olup olmadığının belirlenmesine dayanıyor. Üzerinde IASC damgası olan ve resmi web sitesinde listenen ürünler, bu parametrelere uydukları için içinde Aloe Vera olduğu kanıtlanmış ürünler olarak kabul ediliyor.

Başlıktaki sorunun cevabı ise o kadar basit değil. En iyi aloe veralı ürün, içerisinde aloe vera olduğu kanıtlanmış ve size memnun eden üründür. İster organik aloe Vera kullanılsın, ister içinde %90 veya %85 aloe vera özütü olsun, ister yaprağın iç kısmından, isterse arındırılmış tüm yapraktan üretilmiş olsun, ister aromalı, isterse aromasız olsun; seçiminizi kişisel tercihleriniz ve tecrübelerinize dayanarak yapmalısınız.

Üzerinde IASC Sertifikasyon Damgası‘nın bulunması aldığınız ürünün içinde aloe vera olduğunu anlamanın bir yoludur. Üzerinde damga olmayabilir ama aloe vera da içerebilir, ancak bundan kesin olarak emin olmanız mümkün değildir. Bazı şirketler bu damgayı yasadışı olarak kullanıyorlar, bu yüzden kullandığınız markanın sertifikasyonu olup olmadığını IASC’nin web sitesinden kontrol edin.

IASC üyesi olan LR’ın serfikalı 44 tane aloe veralı ürünü bulunuyor.