Web Analytics Made Easy - StatCounter

Zeitgard 1 Fırça Liflerinin Özelliği

Zeitgard 1 Yüz Temizleme Cihazı‘mızın piyasadaki muadillerine göre çok üstün yanı var. Şimdi bana göre çok önemli olan iki tanesinden bahsedeceğim, çünkü elimizde bilimsel kanıtlar var 🙂

İlki fırça lifleri içindeki gümüş! Fırça başlığının LR için özel üretilmiş liflerinin içinde anti bakteriyel Microsilver var, yani mikro gümüş taneleri. Zeitgard ayrıca INSTITUT FRESENIUS tarafından ASTM E2180 standartlarına göre test edilmiş (Polimerik ya da hidrofobik materyallere eklenen antimikrobiyal ajanların ne kadar etkili olduğunu gösteren bir test) ve fırçadaki gümüşün antibakteriyel etkisi bu kurum tarafından da kanıtlanmış.

İkincisi de liflerin yuvarlak uçlu olması.Biliyorsunuz Zeitgard çalışma prensibini elektrikli diş fırçalarından almış. Zeitgard’ın fırçası da bu fırçalar gibi sağa sola hareket ediyor. Tek bir yöne dönmek yerine salınım yapması cilt tahrişini azaltıyor. Liflerin yuvarlak uçlu olması da buna destek oluyor!

Yukarıdaki resmin sağ alt köşesinde sıradan yöntemle kesilmiş fırça lifi ve yuvarlatılmış ucu karşılaştıran bir görsel var. Hangisinin diş etine daha çok zarar verdiğini az çok tahmin edebilirsiniz. Sağolsunlar bilim insanları tahminle yetinmemiş ve bir deney yapmışlar. Amsterdam Üniversitesi’ndeki abiler deneyin sonucunda yuvarlatılmış lifli uçların keskin uçlara göre diş eti tahrişini %40-50 oranında azalttığını bulmuşlar*. Aynı prensip ve sonucun cilt temizleme fırçalarında da geçerli olduğunu rahatlıkla varsayabiliriz.

İkisi de arabadır, ayağınızı yerden keser ama Mercedes her zaman Fiat’tan daha pahalıdır. Çünkü insanlar Mercedes’i tercih ederken üzerindeki ileri teknolojiye para verirler. LR için de piyasadaki yüz temizleme cihazlarını alıp taklit etmek çok kolay. Ancak bunun yerine bunları almış, ben bunun üzerine ne koyarak bu ürünü daha ileriye taşırım diye düşünmüş ve Zeitgard’ı yaratmış.

Unutmayın, kalite asla tesadüf değildir 😉

* (Hennequin-Hoenderdos NL, Slot DE, Van der Sluijs E, Adam R, Grender JM, Van der Weijden GA. The effects of different levels of brush end rounding on gingival abrasion: a double-blind randomized clinical trial.)

Bu yazıdaki ürünler: