Web Analytics Made Easy - StatCounter

Cilt Kırışıklıklarının Nedenleri ve Zeitgard 2 Çözümü

Yaşın ilerlemesiyle cildimiz yaşla gelen değişimlere uğrar. Cilt katmanları incelir, katmanlardaki yağ miktarı azalır ve kolajen lifleri ve elastik lifler de benzer bir değişime uğrar. Kan dolaşımı ve buna bağlı olarak oksijen ve besin maddelerinin tedariği yavaşlar. Her cilt katmanında gerçekleşen bu değişimler cildin gevşemesine ve çizgi oluşumuna neden olur.

CİLT KIRIŞIKLIKLARININ NEDENLERİ

Yaşlanma Çizgileri doğal yaşlanma süreci içinde kendilerini gösterirler, çünkü hücreler artık eskisi kadar hızlı bölünmemeye ve yeni hücre oluşumu yavaşlamaya başlar. Böylece hem hücreler arası boşluklar genişler, hem de doğamız gereği kolajen yapılarının dengesi bozulur. Görsel olarak çizgiler kırışıklık şeklinde ortaya çıkar.

Nem Eksikliğinden Kaynaklanan İnce Çizgiler diğer sebeplerin yanı sıra nem içeriği az yüz bakımından dolayı meydana gelirler. Aynı şekilde az su içtiğimizde de ciltte nem eksikliği görülür. Klimalar ve ısıtılmış alanlardaki kuru hava da cildimizi kurutur. Çizgiler, ince çizgiler veya kırışıklıklar olarak kendini gösterir.

Mimik Çizgileri örneğin burun kıvırma, gülme ve ağlama, kaş çatma, kaşları kaldırma vb. sonucu ortaya çıkarlar. Dolayısıyla bu bölgelerdeki kaslar gerginleşir, aynı zamanda bağ dokuları elastikiyetini zamanla kaybeder. Böylece çizgi veya kırışıklık oluşumu meydana gelir.

Aşırı Güneş Işığına Maruziyetten Kaynaklanan Çizgiler korumasız cildin fazla miktarda UVA ışınına maruz kalmasıyla oluşur. Üst cilt doğamız gereği yıpranır, nem miktarı azalır, kolajen yapılara sahip bağ dokuları kalıcı olarak hasar görür.

Cildin yaşlanması cinsiyetle bağlantılı olmayan bir konudur ve dolayısıyla erkeklerde ve kadınlarda yaklaşık 25 yaşından itibaren eşit oranda görülür. Yaşlanma karşıtı ürünler genellikle +30’lu yaşlardan itibaren önerilir. Buna rağmen bu konunun üstüne düşmeniz ve uygun ürünler kullanmanız çok öncesinde önlem almanızı sağlayacaktır. 25’ten itibaren cildin doğal yaşlanma süreci tersine işlemeye başlar.

ZEITGARD ANTI-AGE BAKIM SISTEMI

ZEITGARD 1 ile LR cildin derinlemesine temizlenmesiyle ilgili olarak piyasaya bir yenilik getirdi. 2. adımda LR yine cilt güzelliğinin korunmasına yönelik bir yenilikle daha geldi: Cildin fizyolojik özelliklerini temel alan cihazlı kozmetik ve teknolojinin bir araya getirildiği ZEITGARD 2 ile günlük bakım sürecinizde yalnızca birkaç dakika ayırarak cilt görünümünüzde etkili ve fark edilebilirsiniz.

Bu yazıdaki ürünler: