Web Analytics Made Easy - StatCounter

MSM Vücut Jeli’nin eklem ağrılarında kullanımı

LR‘ın en satan ürünlerinden biri MSM Vücut Jeli. Bu ürünü cilt lekelerinin yanısıra özellikle eklem ağrıları çekenlere öneriyoruz. Peki ama neden?

Öncelikle MSM nedir ona bakalım. MSM (metil sülfonil metan), hayvan kıkırdaklarında, pek çok bitkide, en çok da inek sütünde bulunan bir sülfür kaynağıdır. MSM eklemlere, kıkırdaklara ve saç gibi katılgan dokulara sülfür girişini destekleyerek, bağ doku elastikiyetinin devamlılığına ve dolayısıyla eklemlerdeki mevcut ağrıların giderilmesine yardımcı olur.

Bitkisel gıdalarla yapılan diyetler yeterli sülfür alımını sağlayabilir; ama sadece kişi hemen her gün sadece lahana, brokoli, brüksel lahanası gibi gaz yapan sebzeleri yerse 🙂 Üstelik pişirme ve pastorizasyon işleminden sonra MSM bu gıdalardan büyük ölçüde buharlaşıyor. Yani yeteri kadar sülfür alabilmek bu gıdaları çiğ tüketmek gerekiyor.

Kısacası MSM’den en çok faydayı yediğimiz çiğ sebzelerle alıyoruz. Bunu yapamıyorsak gıda takviyeleri yardımımıza koşuyor. Harici olarak, deri yoluyla almak istersek de bizim MSM Vücut Jeli’miz devreye giriyor. Jelde bulunan ve ağrılarda etkili olan diğer bir içerik ise söğüt kabuğu özü. İçerisindeki salisin sayesinde aspirin etkisi olan bu bitki; yıllardır (özellikle Çin ve Avrupa’da) sırt ağrıları, eklem ağrıları, baş ağrısı gibi rahatsızlıklara karşı kullanılıyor.

Unutmamak gerekiyor MSM Vücut Jeli ağızdan alınan bir ağrı kesici hap gibi anında ağrı gideren bir krem değildir. Ancak diz ağrıları, romatizma, artrit gibi rahatsızlıklarda MSM Vücut Jeli’nin düzenli ve uzun süreli kullanımı rahatlama sağlayabilir.

Bu yazıdaki ürünler:

Yorum yapın