Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR’ın kullandığı Aloe Vera’nın içinde neler var?

Bu LR neden Aloe Vera‘yı bu kadar ürününde kullanıyor hiç düşündünüz mü? Çünkü kaktüs benzeri bir çöl bitkisi olan Aloe Vera, vücudumuz için çok değerli olan vitaminleri, enzimleri, minerallari ve aminoasitleri içerisinde barındırıyor. LR da alemin kerizi değil ya, elinin altında böyle şahane bir kaynak varken etinden, sütünden, yününden faydalanıyor 🙂 Yukarıdaki resimde Aloe Vera’nın içerisinde bulunan maddeleri görebilirsiniz. Bahsi geçen ve yabancı gelebilecek terimlerin ne olduğuna da burada değineceğim:

# Antioksidan: Canlılarda, kimyasal süreçler, özellikle de oksitlenme, serbest radikallerin oluşmasına neden olur. Yüksek derecede reaktif olan serbest radikaller farklı moleküller ile kolayca reaksiyona girebilir ve böylece hücrelere, canlıya zarar verebilir. Antioksidanlar serbest radikallerle reaksiyona girerek hücrelere zarar vermelerini önler. Bu özellikleriyle hücrelerin anormalleşme ve sonuç olarak tümör oluşturma risklerini azalttıkları gibi, hücre yıkımını da azalttıkları için, daha sağlıklı ve yaşlılık etkilerinin minimum olduğu bir hayat yaşama şansını yükseltir.

# Folik Asit: B grubundan suda çözünen bir vitamindir. Doğal besin maddelerinde bulunan şekline folat, ilaçlarda ve işlenmiş besinlerde bulunan formuna ise folik asit denilmektedir. Folik asit, hücre yapı taşlarının, kan hücrelerinin ve özellikle de sinir sistemi dokularının oluşum ve gelişimde önemli bir role sahip olan B vitamini türevidir. Özellikle genetik şifremizin yapıtaşları olan DNA yapımında görev alır.

# Kolin: B vitamini kompleksinin bir üyesi olan kolin yağ metabolizmasında etkili bir lipotropiktir. Karaciğerde fazla yağ depolanmasını önler.Karaciğer sağlığı için önemlidir. Alzheimer hastalığı ve hafıza sorunlarında faydalıdır. Kolin eksikliği karaciğer hastalıklarına ve damar sertliğine neden olabilir.

# Enzim: Enzimler, büyük çoğunluğu protein yapısında olan, doğal olarak yalnız canlılar tarafından sentezlenebilen biyolojik katalizörlerdir. Hücre içersinde meydana gelen binlerce tepkimenin hızını ve özgüllüğünü düzenlerler. Çok defa hücre dışında da etkinliklerini korurlar.

# Antienflamatuar: Analjeziklerin büyük bir bölümünü oluşturan antienflamatuarlar, vücudun saldırılara karşı ürettiği iltihaplanmayı azaltarak ağrıya müdahale eden ilaçlardır.

# Laksatif: Bağırsakların fazla çalışmasından dolayı ortaya çıkabilecek “ishal (sulu dışkı)” durumudur.

# Antibakteriyel: Bakteri üremesini engelleyen.

# Analjezik: Ağrı kesici

# Antiseptik: Antiseptikler; enfeksiyon, septisemi veya çürümeyi önlemek amacıyla canlı dokuya uygulanan mikrop karşıtı (antimikrobiyal) maddelerdir.

# Amino asit: Amino asitler proteinlerin yapı taşlarıdır. Hücreleri yapılandırır, dokuları onarır, enzimlerin oluşturulmasından sorumludur ve ruh sağlığımızda temel bir rol oynarlar.

LR’ın Aloe Vera Bilim Kurulu tarafından sertifikalı Aloe Veralı ürün listesine buradan ulaşabilirsiniz: http://iasc.org/Certification/CertifiedProducts.aspx