Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR’da sponsor ve lider değiştirmek…

– LR’a iş ortağı olup sponsor değiştirmek isteyenler,
– Birine iş ortağı olmaya karar verip, bilgilerini gönderip, sisteme kaydı girilen, daha sonra türlü mazaretlerle iptal edip, başka bir tanıdığının altına iş ortağı olmayı düşünenler,
– Mevcut hesabı üzerinden çalışmayı bırakıp; eşi, anası, babası, kardeşi üzerinden ayrı hesap açıp başkasının altına iş ortağı olurum diyenler…

Sisteme bir kez kaydınız girildikten sonra bir başkası altına geçemezsiniz. Geçebilmeniz için hesabınızdan 1 sene boyunca hiç bir işlem yapılmaması, yani pasif kalmanız gerekir.

Mevcut hesabını kullanmayıp, başkası altında yeni bir hesap açanlar veya bir yakını üzerinden başka birinin altına geçip faaliyetlerine oradan devam ettikleri tespit edilenler; ilk iş ortağı yapan kişinin şirkete başvurması halinde altındaki kaç kişi olursa olsun, ünvanı organizasyon lideri bile olsa tüm pw ve alt ekipleriyle birlikte tekrar o kişinin altında devredilirler.

Sizi üye yapan kişiyi sevmeyebilirsiniz, kavga etmiş veya aranız açılmış olabilir, siyasi görüşünüz veya hayata bakışınız uyuşmayabilir. Ama o kişi size işi anlatmış, paketinizi seçtirmiş, kaydınızı yapmış, bu iş için zaman ve emek harcamışsa ve siz ona evet dediyseniz, artık ona karşı sorumlusunuz demektir. O emeği keyfi bir şekilde çöpe atamazsınız. Bu bir iş ve profesyonel olmanız gerekir.

Bu yüzden özellikle LR’ı iş olarak yapacaksanız beraber çalışacağınız kişiyi iyi seçmeniz çok önemli. Karar vermekte acele etmeyin, okuyun araştırın, karşınızdaki kişinin bilgisini sorgulayın, ondan sonra karar verin. Yanlış bir karar verdiyseniz iki seçeneceğiniz var, ya profesyonel olup “bu benim kendim işim deyip” yolunuza devam edeceksiniz, ya da 1 sene bekleyip sonra başkasının iş ortağı olacaksınız.