Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR’da ay bitmeden çalışmayı bırakmak…

Ay sonunda “nasılsa ünvan alamıyorum, ay sonunda puanım sıfırlanacak, boşuna pw girmeyeyim” diyerek iş ortağı girişlerini bekletenler oluyor. Bunu yaptığınızda şunların olma ihtimali çok büyük:

– Beklettiğiniz o iş ortağı geç giriş yaptığınız için paketini geç alıyor. Ödemesini gelecek ay yapacağı için belki bir sipariş daha vermesini engellemiş oluyorsunuz.

– Paketini geç aldığı için şirketi, ürünleri, sistemi tanımaya ve dolayısıyla çalışmaya geç başlıyor. Siz 250 pw’yi bir sonraki aya saklıyorsunuz ama onun belki size kendisine yapacağı iki yeni üyelikle kazandıracağı 500 pw için ona daha az zaman bırakmış oluyorsunuz.

– İş ortağınızın geç çalışmaya başlamasına sebep olduğunuz için onun işi öğrenmesi ve öğretmesine daha az zaman kalıyor. Bu da aynı ay içerisinde ekibinizin derinleşmesine zaman kalmaması demek. Belki 1 haftada 3 göbek altınızdan saatini alabilecek veya junior manager alabilecek biri çıkacak ama siz geç giriş yaparak olasılığı düşürmüş oluyorsunuz.

– Puan gelecek aya işlensin diye hesap yapmak ayın geri kalanında çalışmamak demektir. Maaşlı bir işte çalışıyor olsanız “Ben bu kalan 5 günde çalışmayayayım, bu günlerin parasını gelecek ay bana versinler” diyemezdiniz. Burada da dememelisiniz. Her ay son güne kadar elinizden geleni yapmalısınız. Bugün işinize yaptığınız yatırım, belki size gelecek ay kalifikasyon olarak geri dönecek. Belki bir ay daha erken organizasyon liderliğini tamamlayıp, daha erken iyi kazanmaya başlayacaksınız.

LR’da iyi para kazanmak için uzun bir yola çıktığınızı unutmayın. Küçük hesaplar yapmak yerine her gün ekibinize yeni bir iş ortağı eklemeye çalışın. Bu ay son dk’ya kadar elinizden geleni yapın ve bir sonraki ayınızı planlayın, yükselmek için gelecek ay zaten yeniden elinizden geleni yapmak zorundasınız 🙂 Ancak bu şekilde büyük bir ekibiniz olur ve liderlik yaparsınız.