Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR Kozmetik satış noktaları nereleri?

LR ürünleri ile ilgilenen kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri de LR kozmetik satış noktaları. Oysa LR bir doğrudan satış şirketi ve LR ürünleri mağazalarda veya şubelerde satılmıyor. Bu yazımızda doğrudan vera perakende satış arasındaki farklara değineceğiz.

Doğrudan satış işinde bir marka ürünlerini satmak için kendisi mağazalar açmaz veya farklı markalara ait ürünleri perakende satış yapan mağazalara ürünlerini vermez. Bunun yerine üyelik yöntemiyle çalışır. Ürünlere şirkete üye olan bireylerin kendi çevrelerine ürünleri tanıtmaları ve pazarlamaları yöntemiyle satılır. Sadece ürün satın almak yerine bu müşteriler de üye olmayı tercih ederlerse satış ağı enine ve derinlemesine genişler. Buna çok katlı pazarlama denir. Böylece tanıtım ve satış yapan kişi sayısı ve elbette ürünlere erişimi olan kişi sayısı artar, perakende mağazacılıkta yapılabilecek satış cirolarına ulaşılır.

Doğrudan satış yöntemiyle hem şirketler ürünlerini düşük maliyetlerle çok sayıda kişiye ulaştırır, hem de üyeler satışlarından ve kurdukları ekibin yaptıkları ciro aracılığıyla iyi bi gelir elde ederler. Burada hemen bir hatırlatma yapmakta fayda var, LR gibi doğrudan satış şirketlerine sadece kendi ihtiyaçlarınızı karşılamak için de üye olabilirsiniz. Satış yapma zorunluluğu yoktur.

İşte LR da Avon, Amway, Tupperware gibi bir doğrudan satış şirketidir ve Türkiye’de doğrudan satış yasalarına tabi olarak faaliyet gösterir. Dolayısıyla LR satış noktaları yoktur. Ürünleri raf görmez ve sipariş üzerine merkez depomuzdan doğrudan LR üyerine (LR üyelerine iş ortağı denir) kargo ile gönderilir. Belki dışarıda LR ürünleri satışı yapan küçük işletmelerin raflarında ürünlerimize denk gelmiş olabilirsiniz. Ancak aslında LR şirket kuralları gereği sadece tanıtım standlarında teşhir amaçlı ürün sergilemeye izin verilir ve perakende satış yasaktır.

LR kozmetik ürünlerini satın almakla ilgileniyorsanız bu işi yapan bir tanıdığınızdan veya bizim gibi bir LR iş ortağından online sipariş verebilirsiniz.

“LR Kozmetik satış noktaları nereleri?” üzerine bir yorum

Yorumlar kapalı.