L-Recapin’in içerisindeki Procapil saç dökülmesini nasıl önlüyor?

LR’ın en çok satan ürünlerinden olan L-Recapin, şampuan ve toniğiyle saç dökülmesinin önüne geçmek için geliştirildi. L-Recapin Şampuan saçı temizleyip tonik uygulamasına hazırlarken, L-Recapin Tonik ise saç köklerinin güçlenmesini sağlıyor. Peki L-Recapin ürünlerindeki hangi madde bunu sağlıyor?

L-Recapin; Sederma Pharma firması tarafından geliştirilen Procapil adındaki yenilikçi ve özel etken maddeyi içerir. Procapil; zeytinyağı asidi, apigenin ve biotinyl-GHK‘den oluşan 3 aktif maddenin bir arada olduğu kompleks bir maddedir. Zeytinyağı asidi zeytin ağacı yapraklarından elde edilir ve saç köklerinin bozulmaya uğramasını engeller Apigenin; saç köklerindeki kan akışını destekleyen sitrus meyvelerinden elde edilen bir flavonoiddir. Biotinyl-GHK (özel olarak vitamin yüklenmiş protein) saç köklerinin bozulmaya ugramasını engeller, uzamakta olan saçların kafa derisine sabitlenmesini destekler.

Procapil‘in kıl kökünü uyaran ve kan akışını hızlandıran bir etkisi vardır. Ayrıca erkeklerde kalıtsal saç dökülmesine sebep olan dihidrotestosteron (DHT) hormonunun oluşumunu ve oluşan DHT’nin kıl köklerine zarar vermesini önlemektedir. Böylesine başarılı yönlerine ek olarak neredeyse hiçbir yan etkisi yoktur*.

Peki ya kadınlarda durum ne? Yapılan araştırmalara göre kadınlardaki saç dökülmesinin %80 nedeni erkeklik hormonu**… Nasıl mı? Her insanda erkeklik testosteron ve kadınlık hormonu östrojen bulunmaktadır. Tabii ki bu bir denge içerisinde olmaktadır. Kadınlarda östrojen hormonunun yanı sıra erkeklik hormonu olan testosteron bulunmaktadır. Çok düşük bir seviyede olması gereken erkeklik hormonu, bazen kadınlarda Polikistik Over Sendromu (Yumurtalıklarda kist) gibi sebeplerle yüksek olmaktadır. Testosteron, 5 Alfa Reduktaz Enzimi ile birleşerek DHT’yi oluşturmakta ve kıl köklerine zarar vermektedir*. Bu da kadınlardaki saç dökülmesini artırmaktadır.

Yani LR’ın L-Recapin ürünlerini kalıtsal saç dökülmesini durdurmak isteyen erkekler ve benzer nedenlerde saç dökülmesi yaşayan kadınlar kullanabilir.

*Saç dökülmesi nasıl önlenir?
**Erkeklik hormonu kadınlarda saç dökülmesinin %80’ninden sorumlu

Bu yazıdaki ürünler:

1. İndirimli alışveriş yapmak istiyorum

LR ürünlerini satın almakla ilgileniyorsanız, LR üyesi olmasanız da bu siteden indirimli üyelik fiyatları ile alışveriş yapabilirsiniz. Sipariş vermek için tıklayın!

2. Satış yapmak ve ek gelir kazanmak istiyorum

LR ürünlerini indirimli alarak %40 karla satış yapmak, kendi satış ekibinizi kurmak ve ek gelir elde etmek ile ilgileniyorsanız üyelik ücreti ve aylık kota olmadan LR üyesi olabilirsiniz. LR üyelik şartları hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşın.

LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

Email adresiniz

Şehir

Mesajınız

Üye değilimLR üyesiyim

Yorum yapın

Katalog fiyatını %29 indirdik 🠛 Avantajlı fiyatlarla sipariş için tıkla!