Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR İnternet Yönergeleri ve Yasaklar

İnternet sitesi ve sosyal medya hesapları olan tüm LR iş ortaklarının uyması gereken kurallar aşağıda listelenmiştir:

İnternetten satış kesinlikle yasaktır. Bu ihlali gerçekleştiren kişilere uyarıda bulunmadan iş ortaklığı hesaplarına sipariş ve sponsor yasakları eklenmektedir. İş ortağı yapamaz, alışveriş yapamaz.

Sosyal medya profillerinde “LR” ibaresi geçemez. Detay vermem gerekirse “LR Bağımsız İş ortağı LR … …”, “Bağımsız İş Ortağı LR … …”, “LR Aloevera”, “LR ….Takımı”, “LR …..Grubu” vb. LR ibaresinin herhangi bir şekli ile geçmesi yasaktır.

– Sosyal medya profillerinde LR ifadesinin kullanımı hakkında kapalı gruplarınızın isimleri aşağıdaki şekilde olabilir.
“Ad Soyad LR Bağımsız İş Ortağı”
“Ad Soyad LR Grubu”
“Unvan Ad Soyad LR Ekibi” vb.

İş ortağı başvuru formu paylaşılması yasaktır, link ya da sayfa olarak sadece iletişim formu paylaşabilirsiniz ancak bu formda asla IBAN, T.C. No vb. kişisel bilgilerin alınması yasaktır. Bu şekilde gerçekleştirilen üyeliklerin ileride kabulü konusunda karar şirketimize aittir.

– Dermatest, sağlık bakanlığı, fresenius vb. çalışmış olduğumuz firmaların logolarının kullanılmaması gerekmektedir. Bu logoların kullanım hakları bahsedilen firmalara aittir. İzinsiz kullanılmaması gerekmektedir.

– Ürün fiyat bilgileri sadece “Collection (Katalog)” dokümanımızın görselleri kullanılarak paylaşılabilir.

– İş ortağı alış fiyatının bulunduğu herhangi bir ekran görüntüsü ya da ifadenin bulunmaması gerekmektedir.

– Ürünlerimizin kullanımı sonucu öncesi – sonrası fotoğrafların tutarlı olması, mümkünse kullanım süresinin yazılması gerekmektedir, aksi durumda çok kısa sürede çok hızlı sonuçlar alınabileceğinin düşünülmesi kullanıcı memnuniyeti açısından olumsuz etkiler yaratmaktadır.

– Öncesi – sonrası fotoğraflarının farklı firmaların ürünlerinin kullanımı sonucunda elde edilen fotoğraflar olmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

– Ürünlerimiz hakkında bilgilendirmeler ürün kitabımıza uygunluk göstermelidir. Kesinlikle “Hastalık tedavisinde kullanılır”, “hastalığa kesin çözümdür” gibi ibareler yer almamalıdır. Tavsiye niteliğinde bahsedilmesi durumunda mutlaka “Öncelikle mutlaka doktorunuza başvurunuz. Ürünlerimiz ilaç değildir.” Şeklinde bilgilendirme olması zorunludur.

LR logosu kullanırken; logonun alt ya da yan kısmında uygun bir yerde “LR Bağımsız İş Ortağı AD-SOYAD” yazması gerekmektedir. Yalın hali ile kullanılmaması gerekmektedir. Bu durum kartvizit, rol lup, broşür vb. tüm reklam malzemelerinde de geçerlidir.

Farklı firmaların ürünleri ile kıyaslama yaparak ve olumsuz yorumlarda bulunarak kendi ürünlerimizin tanıtımı yasaktır. Bu durumda rakip firma ile hukuki bir durum söz konusu olabilir, bu sebepten hassasiyet gerektiren bir durumdur.

– Web sitesi vb. tanıtım ve bilgi paylaşılan yerlerde “Hastalık Sekmesi” bulunmaması gerekmektedir. Tanıtımlarınızda ürün isimlerini kullanabilirsiniz ancak hastalıklar başlığı, sekmesi, bölümü olamaz.

– Ürünlerimizin tanıtımında “Sağlık Bakanlığı Onaylı” yazmaması gerekmektedir. Ürünlerimiz “Sağlık Bakanlığından İthalat İzini” mevcuttur.

– Kalifikasyon basamakları, araç kalifikasyonları vb. bilgilerin sadece kapalı gruplarda paylaşılması gerekmektedir.

– Prim hak edişlerinizin yazmış olduğu prim ekstrelerinin paylaşılmaması gerekmektedir.

– Unvanlarınızda sadece güncel unvanlarınızın yazması gerekmektedir. Bir üst unvan yazılması yasaktır. Unvanınızın son ayı da tamamlandıktan ve hak ettikten sonra bu şekilde tanıtımınızı yapabilirsiniz.