Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR Aloe Vera Bakım Serisi Ürünleri

Aloe Vera görüntüsüyle ve ilk bakışta kaktüse benzer Ancak aslında zambak familyasına aittir. Aloe Vera, çoğunlukla aylarca hiç yağmur düşmeyen aşırı sıcak yaz aylarının görüldüğü yerlerde yetişir, örneğin: Küba, Meksika (Yucatan), Brezilya, Afrika ve Kanarya Adaları. Bu bitki yaşayabilmek için yapraklarında bol miktarda nem deposu barındırır.

2001’den bu yana LR da aloe veranın kapsamlı özelliklerini kendi için keşfetmiş ve aloe vera içeren, kaliteli kozmetik ürünleri ve gıda takviyeleri üretmiştir. İstisnai düzeyde fazla miktarda Aloe Barbadensis yaprağı suyu ve seçilmiş etken madde kombinasyonları LR Aloe Vera ürünlerini içten dışa etki gösteren birer deneyime dönüştürür. Her gün cildinizi geniş yelpazeli Aloe Vera bakım ürünleriyle şımartın, ayrıca bu ürünlerle optimum cilt bakımı isteğinizi de karşılıyoruz.

LR Aloe Vera bakım ürünlerinde bitkinin yalnızca iç kısmını kullanırız. Aloe Vera’nın ekimi, suni toprak gübreleri ve böcek ilaçları kullanılmadan geleneksel ekim yöntemleriyle gerçekleştirilir. Olgunlaşmış bitkiler, özleri ve yağları aloe veradan elde edilen jelle mükemmel şekilde bir araya getirilir ve elde edilen ürünler cilt temizliği ve bakımında kullanılır.

ÜRETIM
Aloe Vera, bozulmamış doğal yapı içinde yer alan uçsuz bucaksız tarlalarda yetiştirilir. LR, nihai olarak sosyal projelerde de bölge olarak yer alan Meksika’nın geniş yayla plantasyonlarının birinden elde edilen aloe vera yaprak jeliyle ilgilenir. Bu yaprak jeli birden fazla özenli aşamadan geçerek elde edilir:

1. Yaprakta bulunan kirin ve diğer kalıntıların yıkandığı her bir yaprağın banyolandığı mekanik temizleme aşaması.
2. Jel benzeri iç kısma ulaşmak için yeşil dış katman dikkatle üst ve alt kısımdaki yapraklardan soyulur.
3. Presli filtre ve sonraki temizleme aşamalarıyla aloe vera yaprağının suyu çıkarılır.
4. Pres suyu teknik olarak optimize edilmiş çerçeve şartlarına göre doldurulur ve doğrudan gönderime hazırdır.

Üretim talimatnameleri IASC (Uluslararası Aloe Vera Bilim Konseyi) kriterlerine göre uygulamaya konur.

KALITE
LR, tüm ürünlerinde en yüksek kaliteyi ortaya koyar. Böylece en iyisi olma isteğiyle geliştirilmekte ve üretilmektedir. Bu nedenle nihai olarak en yüksek kalite şartını karşılayan aloe vera yaprakları içindeki jel kısmı kullanmaktayız. Buna ek olarak kıymetli içerik maddelerinden tamamen yararlanabilelim diye bu jel kısmı yeniden işlemeyi kendimize görev edindik. LR, rekabette öne çıkmak üzere ürünlerinde yüksek miktarda aloe vera jel konsantrasyonu kullanır. Bu uygulamalar, her yıl edinilen sertifikalar ve Uluslararası Aloe Vera Bilim Konseyi’nden (IASC) tüm ürünlerimiz için aldığımız sertifikalarla desteklenmektedir. Başarı, yıllardır ürünlerimizde taşıdğımız IASC damgasıyla onaylanmaktadır.

İÇERIK MADDELERIYLE ILGILI BILGILER
Aloe Vera, çöl zambağı ailesine aittir ve geleneksel olarak yetiştirildikleri bölgelerde yüzyıllardan bu yana dahili ve harici kullanıma yönelik „çok marifetli“ bir ürün olarak kullanılagelmiştir. Kozmetik ve tıbbi terapiye de uygundur. Örn. su depolama, sıcak ve kuru hava şartlarında zorlu durumlarda hayatta kalma ve besin maddelerini kumlu taban kısmında depo şeklinde biriktirme yeteneği gibi farklı özellikleri sayesinde içerik maddelerini yoğun miktarda içinde barındırır.

İnsan organizması üzerinde pozitif etkileri çoğu LR Aloe Vera ürünün temelini oluşturmaktadır. Nefertiti ve Kleopatra tarafından kullanıldığı bilgisi rivayetlere dayanır.

Barbadensis Miller türü Aloe Vera’nın bilinen etken maddeleri A, B2, B3, B6, B12, C, PP, E vitaminleri, folik asit, niasin, beta karotin, kolin mineralleri, kalsiyum, potasyum, magnezyum, sodyum, bakır, demir, çinko, mangan aminoasitleri, lisin, treonin, valin, metionin, izolesin, fenilalanin, troptophan, arginin, asparagin asidi, serin, glutamin asidi, glisin, alanin, tiyosin, histidin, prolin, hidroksiprolin, sistin, lösin enzimi, oksidaz, katalaz, amilaz, bradikinezi, selüloz, lipaz, alliinaz, fosfataz, kreatin fosfokinaz, dehldrojenaz, SGO transaminaz, SGP transaminaz mono ve polisakkarid, asenemannan, arabinoz, galactoz, mannoz, ramnoz, ksiloz, heksuron asidi, glukuron asidi, galakturon asisi, selülozik bitki sterolleri, kampesterol, lupeol, Beta sitozterol amino şeker, glukosamin, galaktosamin; ayrıca elma asidi, lignin, sapojenin şeklinde sıralanabilir.

SERTIFIKALANDIRMA
IASC (Uluslararası Aloe Vera Bilim Konseyi) tarafından sertitikalandırılmıştır. IASC, aloe vera bitkilerinin pozitif özelliklerinin yayılması ve kullanılması için çalışan bilimsel bir bilim kuruluşudur. Maryland’deki (ABD) merkez ofisiyle IASC, aloe veralı ürünlerin kalitesini ciddi miktarda artırmak üzere sıkı önlemler alarak bu ürünlerin sertifikalandırılması fırsatını sunar.

Bu bakım serisi aşağıdaki ürünleri içerir:
Özel Bakım · Yüz Bakımı · Erkek Bakımı · El Bakımı · Diş Bakımı · Vücut Bakımı · Saç Bakımı · Solaryum Bakımı · Güneş Bakımı · Bebek Bakımı