Web Analytics Made Easy - StatCounter

Facebook’ta yapılan LR paylaşımları hakkında…

Şimdi inşaatçı bir arkadaşınız olduğunu düşünün. Her gün kendi kişisel profilinde yaptığı inşaatların fotoğraflarını paylaşıyor. “Bir beton, kullandım tadından yenmez. Bir temel kazdık, yok böyle harfiyat. Pencerelerimiz Alman malı. Bu daireyi almayan hayatının fırsatını kaçırır. İşte Demirlikardeşler farkı, bizim binamız hepsinden güzel.” tarzı paylaşımlarla günde 7-8 kez facebook duvarınızı işgal ettiğini düşünün. Bir süre sonra sıkılıp bu kişiyi takip etmeyi bırakırsınız değil mi?

İşte bence LR’da da pek çok kişi aynı hataya düşüyor. Bu işe başladıktan sonra bir bakıyorum, Facebook profilini sadece LR’la ilgili paylaşımlarla doldurmaya başlıyorlar. Öncesi sonrası fotoğrafları, mucize ürünler, çok para kazanacağız mesajları, bu işe başlamamak için deli olmak lazım tarzı paylaşımların ardı arkası kesilmiyor.

Tamam bu LR gerçekten güzel bir fırsat sunuyor ve bunu çevrenize duyurmak istemekte çok haklısınız. Ama herkes sizin yaptığınız işle ilgilenmek zorunda değil. Yaptığı işten memnun olan, size göre çok para kazanmasa da hayatından memnun olan arkadaşlarınız olabilir. Ben çok açık söylüyorum, benim bir arkadaşım 7/24 sadece işiyle ilgili paylaşım yapsa “Bu adam kafayı işle bozmuş, gözünü para hırsı bürümüş” derim. LR yapan biri sadece LR paylaşıyor olsa; bu arkadaşın ailesi, arkadaşları yok mu, sosyal hayatında hiç mi birşey yapmıyor, ülkenin durumu buyken bu adam sadece LR paylaşıyor diye düşünürüm ve asla ona üye olmam. Çünkü böyle bir insanla çalışmayı gerçekten istemem. Network marketinge başladıktan sonra, çok yakınım dediğiniz insanların sizden uzaklaşmalarının sebeplerinden biri de bu işte…

Sürekli para dileniyor gibi “Hadi nolur LR’a gelin” tarzı paylaşımlar yaparsanız insanları kendinizden ve işinizden soğutursunuz. Bunun dozunu iyi ayarlamanız lazım. LR bizim hayatımızı olumlu yönde etkiliyorsa, nasıl olumlu etkilediğini de insanlara göstermeniz lazım. Bu işte güven çok önemli. İnsanlar sadece çok para kazanacaklarını düşündükleri için değil, doğru ve dolu bir insan olduğunuzu düşündükleri için, sizle beraber çalışmak istedikleri ve size güvenecekleri için size evet diyecekler. Onların istediği gibi bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız, tersini düşünmelerine izin vermeyin.

Peki ne yapmalı? LR’la ilgilenebileceği düşündüğünüz arkadaşlarınızı LR Facebook sayfanıza veya grubunuza ekleyin. Ekledikten sonra “Ben bu işi profesonel olarak yapıyorum. Senin desteğin ve yorumların benim için önemli, eğer takip edersen çok memnun olurum. Dilediğin an takibi bırakabilirsin, kesinlikle darılmam.” tarzı samimi bir mesajla sizi daha da ciddiye almalarını sağlayabilirsiniz. Facebook’ta çok paylaşım yapmak, daha çok kişinin görmesi anlamına gelmiyor. Tersine siz spam gibi durmadan paylaşım yaptıkça ve bunlar Beğeni veya Yorum almadıkça, Facebook sizin işe yaramaz paylaşımlar yaptığınızı düşünüyor ve daha az kişiye gösteriyor. Bu yüzden paylaşım sıklığınızı insanları sıkmayacak sayıda ayarlayın ve her bulduğunuzu paylaşmak yerine az ama öz şeyler paylaşın.

Yukarıda yazdıklarım kendi düşüncelerimdir ve kesin doğrular değildir. Bana göre doğru olan, size göre yanlış olabilir. Eğer benim dediğimin tersini yapıyorsanız ve sonuçlarından memnunsanız elbette devam edin 🙂

Yorum yapın