Web Analytics Made Easy - StatCounter

Dermapen sonrası hangi LR ürünleri kullanılabilir?

Dermapen, derinliği ayarlanabilen çok iğneli, saniyede 100 vuruşa kadar çıkabilen çok etkili bir cilt uyaranıdır. Dermapen uygulamalarında amaç çok küçük iğneler ile deride tedavide hedeflenen derinliklerde binlerce mikro deliğin açılmasıdır. Bu mikro delikler 10-15 dakikada iyileşmeye başlamakta, 24-72 saat sonra tamamen kapanmaktadır. Bunun sonucunda; mikro deliklerin deride neden olduğu küçük hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirmektedir. Bu iyileşme süreci, deriye hacim ve dolgunluk veren kollajen ve elastin liflerin üretimini arttırmakta, derinin derinlemesine yenilenmesine yol açmaktadır.​

Yöntem tüm deri tipleri için uygun ve ince olduğu için pek çok uygulamada çekinilen boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabilir. Dermapen genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız etrafındaki sigara çizgileri gibi yaşlanma bulgularının belirginliğini azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha dinç bir görünüm elde etmek için tercih edilir.

Dermapen işlemi herhangi bir cilt bakım ürünü kullanmaya engel değildir ancak cildin iyileşme döneminde, cilde hassas davranılıp zorlayıcı veya kızarıklık yaratabilecek bir işlemden uzak kalınmalıdır. Bu yüzden cildi derinlemesine temizleyen LR Zeitgard 1 Yüz Temizleme Cihazı ve Zeitgard 2 Anti-Age Cihazı‘nın bu dönemde kullanılmasını önermiyoruz.

Yüksek aloe vera jel içeriği ile Aloe Vera Acil Yardım Spreyi ve Aloe Vera Konsantre Jel‘in kullanılması ise, yatıştırıcı özellikleri nedeniyle dermapen uygulaması sonrası cildin yeniden eski hale gelmesini ve iyileşmeyi hızlandıracaktır.

İyileşme bittikten sonraki ilk dönem saf kolajen içeren LR Kolajen Serum ve içeriğinde 6 doğal yağ, A, E ve F vitaminleri bulunan Beauty Diamonds Yüz Bakım Yağı cilde hızla nem ve elastikiyet kazandırırak anti-age etkileriyle kırışıkların önüne geçmede yardımcı olacaklardır.

Başta da dediğimiz gibi; dermapen işlemi sonrası cildiniz iyileştikten ve eski görünümüne kavuştuktan sonra gündüz kremi, gece kremi, nemlendirici vb dilediğiniz LR cilt bakım ürününü kullanmaya devam edebilirsiniz.