Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR’da çalışmak dünya turuna çıkmaktır

Arkadaşlarımla konuştuğumda şunu çok duyuyorum: “Bu ay çok kötü, çalışan kolum çalışmayı bıraktı.” Şaşırıyorum. Arkadaşlarıma değil, bırakanlara şaşırıyorum! 4000 veya 8000 puanlara ulaşıp çalışmayı bırakanlar oluyor…

4 bin pw, 8 bin pw veya 12 bin olmuşken bile geriye düşebilirsiniz. Ben düştüm, başka düşenler de oldu, gördüm. Ama aynı kişilerin bırakmayarak tekrar bu puanların çok üzerine çıktıklarını da gördüm. Çünkü 4 bin olmak 8 bin olabileceğinin göstergesidir. 8 bin olmak 12 bin ve daha yukarı giden yolun işaretçisidir. Bu puanlara ulaşabilmişsen yapabilmişsindir, sonra işler ters gitmiştir, ama ayağa kalkarsın, yine yaparsın.

Sadece ekip mantığını kafasında iyice oturtabilmiş olanlar bırakmaz! Çünkü ekip kurmanız demek, ekibinize ekip kurmaları gerektiğini öğretmek demektir. Ekibinize iyi para kazanmaları için ekip kurmanın gerektiğini öğretirseniz, siz bıraksanız da onlar sizi bırakmazlar. Herkes kendi işini ve ekibini sahiplenir. Kendi işini sahiplenen ekip, para kazanan ve kazandıran ekiptir. Bir süre sonra ekibinizde kaç kişi var, o puanlar nerden geliyor, kim ne sipariş veriyor takip edemez hale gelirsiniz. 4-5 göbek altınızdan ismini bile duymayacağınız biri gelir, aylardır yerinde saydığınız puanınızı bir ayda ikiye katlar. Unutmayın, bizim işimiz LR ürünlerini müşterilerle buluşturmak ve daha önemlisi ekibimize işimizi öğretmektir.

Eğer işten çıkarıldıysanız ve kısa süre içinde sizi geçindirecek parayı kazanmaya ihtiyacınız varsa tamam, bu iş size istediğinizi hemen veremeyebilir. Veya sınırlı ama düzenli bir maaş almaya alışmışsanınız, LR’a alışmakta zorlanabilirsiniz. Ama zaten evde oturuyor ve hiç bir şey yapmıyorsanız ya da mevcut işinize ek olarak LR yapmayı tercih ediyorsanız sakın “Olmuyor” diye LR’ı bırakmayın. Biz İstanbul’dan Ankara’ya gitmiyoruz, biz dünya turuna çıkıyoruz. Bu yol uzun ve çetrefilli. Benzininiz de bitecek, aç da kalacaksınız. Ama hiç bir dünya turunu bu nedenle bırakmazsınız değil mi? Neden katettiğiniz onca yol varken geri dönesiniz?

Çok iyi para kazanma hayali kurmakta bir sakınca yok, ama kısa zamanda zengin olma hayaline kapılmayın. Kuralları belli ama herkesin eşit güçte olmadığı bir yarıştayız. Kendi gerçekliğinizin farkına varırsanız, kendinize daha ulaşılabilir hedefler koyarsınız, geriye düştüğünüzde tekrar ayağa kalkmak için motivasyonunuz olur. Ben çalışan ve emek veren insanların bu işte eninde sonunda karşılığını alacaklarına inanıyorum. Kendi ekibimde de milli piyango biletinden ikramiye çıkmasını hayal eden değil; çalışmayı seven, kararlı ve sabırlı insanlarla çalışmak istiyorum ki, uzun vadede bu yola beraber devam edelim…