LR ürünleri %100 bitkisel mi?

lr aloe vera urunleri

En sık karşılaştığım sorulardan bir tanesi. Cevap veriyorum: Değil, çünkü olamaz !

Şimdi bak güzel kardeşim (Parmaklar yukarı doğru büzülmüş el hareketiyle birlikte 🙂 ) Bu ürünlerini %100 bitkisel diye satanları görünce aklıma hep ne geliyor biliyor musun? Hani şimdi her yerde kahvaltıcılar açıldı, şöyle yazıyorlar: Organik köy kahvaltısı ! Bir kere hangi köy evinde masaya 20 çesit kahvaltılık getiriyorlar bilmiyorum, hadi neyse onu geçelim. Diyelim biberi, domatesi kendin bahçenden topladın. Yumurtanı tavuğundan aldın. Peki peynir? Onu sağdığın inek sadece doğadaki otla besleniyor ve sen daha çok süt vermesi için herhangi bir hormon kullanmıyorsun öyle mi? Zeytini aldığın ağaçta börtü böceğe karşı herhangi bir tarım ilacı yok he mi? O koyduğun 5 çeşit reçeldeki tüm meyveler hiç bir kimyasalın veya sentetik gübrenin kullanılmadığı tarlalarda yetişti değil mi? Beyaz şekeri de marketten almak yerine kendi yetiştirdiğiniz şeker pancarından evde ninen yapıyordur allah bilir. Neymiş, organik kalhvaltı !

Şimdi gelelim %100 bitkisel meselesine. Hiç bir kozmetik ürünü %100 bitkisel olamaz. Öyle olsaydı o zaman kozmetik olmazdı. Aloe Vera’lı krem kullanmak yerine, yaprağı alır suratımıza sürerdik. Vanilyalı parfüm sıkmak yerine, vanilya meyvesini boynumuza sürerdik. Kozmetik ürünlerinin sıkılabilir veya sürülebilir hale gelmesi için, hammaddelerin önce işlemden geçirilmesi ve daha sonra çeşitli kimyasal maddeler eklenerek uygun formülasyonlarla şişelenebilir hale getirilmesi gerekir. Bir şampuan düşünün. Doğada kendi kendine şampuan gibi köpürebilen ve temizlik sağlayan bir bitki var mı? Yok. Önemli olan, ürünlerde insan sağlığına ZARARLI kimsayal maddeler veya hayvanlar içerikler kullanılmaması ve içeriğindeki bitkisel hammadde yüzdesinin fazla olmasıdır. Ancak bunlar olduğunda bir kozmetik ürünü için BİTKİSEL tanımlaması yapılabilir ama %100 bitkisel denemez.

LR, ürünlerinde maliyet kaygısı gütmeden, zararlı kimyasal maddelerden uzak durmaya ve mümkün olduğunca yüksek oranda bitkisel hammadde kullanmaya çalışır. Aloe Vera ürünleri bu konuda iddialıdır, her birinin üzerinde ne oranda Aloe Vera içerdiği yazar. Makyaj ürünlerinde paraben, sentetik yağlar, silikon gibi kimyasallar kullanmaz. Parfümlerinde kullandığı bitkisel hammaddeleri, IFRA, yani Uluslararası Koku Birliği‘ne üye olan ve bu birliğin belirlemiş olduğu kalite ve standartlarda üretim yapan tedarikçilerden sağlar. LR ürünleri hayvansal içerik içermez.

Herhangi bir markada, biri size %100 bitkisel diye ürün satmaya çalışırsa hemen oradan kaçın. Size biri LR %100 bitkisel mi sorduğunda ise burada anlattığım şekilde cevap verirseniz, büyük ihtimalle satış yaparsınız 😉

LR ürünlerinin İNTERNETTEN SATIŞI YASAKTIR, satılan ürünlerin orjinallik ve iade garantisi yoktur. Orjinal LR ürünlerini yetkili bir iş ortağından katalog fiyatıyla veya ÜCRETSİZ ÜYELİK FIRSATIYLA %28 İNDİRİMLİ alabilirsiniz! Aşağıdaki formu doldurarak bilgi alın.

✓ ÜYELİK ÜCRETİ YOK, AYLIK KOTA YOK!

LR ürünleri ile ilgileniyorsanız ücretsiz üye olarak indirimli alabilir veya %40 karla satışını yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. LR ürünleri, LR katalog veya LR üyelik koşulları hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

LR ÜYELİK VE ÜRÜN BİLGİ FORMU

Adınız Soyadınız (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

Email adresiniz

Şehir

Üye değilimLR üyesiyim

LR Aloe Vera Android Uygulamasi Indir

Aralık 2014’ten bu yana LR Health & Beauty iş ortağıyım. İş tecrübem hakkımda bilgi almak için Linkedin profilime göz atın. LR’la ilgili paylaşımları takip etmek için Facebook grubuma üye olun.

İletişim FormuLR Facebook Grubu

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Yorum yapın