Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR Propolisli Krem nedir? Konsantre Jel ile farkları

Acil Yardım Spreyi’nden çok bahsettik. Ama Aloe Vera 3’lü Box Set‘teki ürünlerden biri de Propolis Krem. Bu seti kullananlar özellikle Konsantre Jel ile Propolisli Krem arasındaki farkı merak ediyorlar. Bunu anlatmak için öncelikle propolisin ne olduğunu bilmemiz gerekiyor:

Propolis, bal arıları tarafından bitkilerden toplanan ve balmumu ile karıştırılarak kovan içerisinde birçok amaca yönelik olarak kullanılan doğal bir üründür. Çeşitli bitkilerin yaprak, tomurcuk, kabuk ve benzeri kısımlarından işçi arılar tarafından toplanan, reçineli ve mum kıvamında olan, keskin ve güzel kokulu, suda erimeyen, oda sıcaklığında yarı katı halde bulunan bir maddedir.

Propolisin, çok eski yıllardan beri geleneksel tıpta çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanıldığı ve antimikrobiyal, antioksidan, antienflamatuar gibi biyolojik aktivitelere sahip olduğu birçok bilimsel çalışma ile gösterilmiştir.”

Sonuca geleyim; LR Propolis Krem’i aslında Aloe Vera Konsantre Jel ile aynı gibi düşünebilirsiniz. Her ikisinin içerisinde de yüksek oranda Aloe Vera olduğundan çok güçlü nemlendirme ve cildi onarma özelliğine sahipler. Aloe Vera hücre yenilenmesini hızlandırdığından, elinizde Consantrate olmadığı durumlarda Propolis Kremi tercih edebilirsiniz.

Ama asıl güçlü antimikrobiyal özelliği yüzünden, Propolis kremi derin olmayan yaralarınızda, iltihap riskininin olduğu (tırnak batması, şeytan tırnağı vb), derinin kesildiği, çatladığı ve mikrop kapma olasılığının arttığı durumlarda koruyucu amaçla kullanabilirsiniz. İçerisindeki yüksek Aloe Vera oranı ve yağlı yapısı sayesinde güçlü bir nemlendiricidir, egzama yaralarında, nasır ve topuk çatlaklarında kullanım için de idealdir. Yara kapanmaya başladıktan ve mikrop kapma riski bittikten sonra, hızla iyileşmesi için artık daha yüksek oranda Aloe Vera içeren Konsantre Jel’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazıdaki ürünler:

“LR Propolisli Krem nedir? Konsantre Jel ile farkları” üzerine 22 yorum

 1. Yüzümde siğiller var kaşımın hemen altında üstünde ve en önemlisi en çok olan dudak üstünde var kimileri küçük kimileri büyük arkadaşım bana bu 3 lü seti önerdi ama 1 haftadır kullanıyorum faydası yok

 2. Meraba yüzümde yağ bezeleri var propolis krem kullansam fayda edermi acil box setiyle beraber

  • Acil Box Set’in icinde zaten Propolis krem var. Box setteki ürünlerin hiç biri yağ bezelerini geçirmez.

  • Hayır yapmaz, kullanabilirsiniz. Çabucak emer cildiniz.

  • Evet iyi geliyor. Çıkacagını hissettiginiz anda sürmeye baslayın. Ben uçuk için başka krem kullanmayı bıraktım.

 3. Merhaba bende all purpose cream with propolis var nasıl kullanmam gerektigini ve etkilerini yazar mısınız

 4. Box 3 lü setten aldım dudak üzerind e ağda lekesi var acaba iyi gelirmi yada hangi ürünü kullanmaliyim

  • Konsantre jeli günde iki kez sürün. Ek olarak aloe vera peeling kullanmanızı tavsiye ederim.

  • Merhaba , cildim roza oldu , bu acil yardım seti önerildi , siz ne düşünürsünüz acaba , çok hassas bir cilt yspısına sahibim malesef , ilk defa denicem , tabiki doktorumunda önermiş olduğu kremide yanı da kullanıcam , önerileriniz nedir acaba , teşekkürler:)

   • Şu an doktor kontrolünde tedavi görüyorsanız farklı bir ürün kullanmamanızı öneririm. Tedaviniz bittikten sonra sonuç alamazsanız box set’i deneyebilirsiniz.

  • Hayır, ürünün antiage etkisi yok. Sadece nemlendirme amaçlı kullanılabilir.

  • Nemlendirici olarak yüz için özel olarak üretilmiş LR kremlerini tavsiye ederim, katalogumuzda buna uygun pek cok ürün göreceksiniz.

Yorumlar kapalı.