Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR iş ortakları ve sosyal medya kullanımı

İş ortağımız olmuş, “Bizim bilgi paylaşımı yaptığımız Facebook gruplarımız var, ordan faydalanabilirsiniz” diyorum, “Ben Face kullanmıyorum” diyor. Bir de bunu söylerken böyle hindi gibi kabarıyor, övünülecek şeymiş gibi 🙂

Whatsapp grubunda “Egzamaya ne veriyorduk” diye bilmem kaçıncı kez soruyor, “Facebook grubumuzda yazdım, aratıp bulabilirsiniz” diyorum, “Ben Face’e fazla bakmıyorum, burdan atsanız olmaz m?” diyor.

Bu “Çağrı merkezinde çalışmak istiyorum ama telefon kullanmıyorum” veya “Cerrahım ama neşter sevmiyorum, ekmek bıçağı var mı?” demek gibi birşey 🙂

Sosyal medya bizim işimizin olmazsa olmazı, bu işi yapabilmek için kullandığımız bir araç. Hergün önüne çıkan kedili videoları beğenmeyebilir veya şezlongda çekilmiş ayak fotoğrafı görmek istemeyebilirsin ama başarılı olmak istiyorsan iş araçlarımızı kullanmak zorundasın. LR’a başladıktan sonra farkettim ki Facebook’ta çok fazla boş zaman geçiriyormuşum. Şİmdi bakıyorum bazen bütün gün bir kere bile haber akışına bakmamışım, sadece LR gruplarını gezmişim. Çünkü bu zamana kadar bir çok şeyi bu paylaşımlar sayesinde öğrendim.

Bir de şunun fiyatı neydi meselesi var 🙂 Hadi yenisindir anlarım. Ama 2-3 aylık iş ortağı şunun fiyatı neydi diye sorunce bende şalter atıyor. Arkadaş ben nerden bileyim 600 tane ürünün alış satış fiyatını? Senin bakmadığın o online kataloğu açıp bakıyorum neymiş fiyatı diye. Hem sen beni beklerken zaman kaybediyorsun, hem de ben sen üzülme diye zaman kaybediyorum.

Zaman herkes için değerli ve verimli çalışmak herkes için bir gereklilik. Sırf iş yeri verimliliğini artırmak için şirketler projeler geliştiyor, bu konuya büyük paralar harcıyorlar. Biz ise kendimizi yavaşlatma kalmayıp, ekip arkadaşlarımızın da zamanından ve emeğinden çalıyoruz.

Yine uzattım; yapmayalım lütfen böyle 🙂

“LR iş ortakları ve sosyal medya kullanımı” üzerine 2 yorum

  1. Bana doğum günü hediyesi olarak siparişlerim de %10 indirim yapılacağı mesajı geldi ama siparişim de bu oluşmadı!!,?

    • Şirketi arayıp sorabilirsiniz durumu, 444 12 61. Burasi kisisel bir sayfa, şirkete ait degil.

Yorumlar kapalı.