Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR internet kullanım kuralları

İnternet yönergelerini okumayan arkadaşlar var. Facebook grubuma da sık sık başvuru oluyor, hataları görüyorum. O yüzden hem internet sitesi, hem de sosyal medya kullanımıyla ilgili bir kaç hatırlatmayı ben de yapayım:

1. Facebook isminizde LR kullanamazsınız. Yani isminiz LR Deniz Akay olamaz. LR Aloe Vera Sağlık, LR Türkiye gibi isimler kullanmazsınız. Şirket bununla ilgili herkese mesaj gönderiyor. Değiştirmezseniz yakında size de gelir.

2. Yine Facebook veya sosyal medya hesaplarında Microsilver, Zeitgard gibi ürün isimleri içeren sayfalar açamazsınız. Hepsi düzenli olarak şirkete bildiriliyor.

3. Web sitenizin alan adında LR geçemez. Yani www.LRurunleri.com gibi bir alan adı kullanamazsınız. Şirket bu konuda eskiden esnek davranıyordu. Ancak kötüye kullanım ve şikayetler çok olduğu için artık kuralları katı uyguluyor.

4. Yine alan adınızda ürün isimleri, bulunduğunuz şehir geçemez. LRAntalya.com, MicrosilverTR.com gibi.

5. Web sitenizde LR logosu kullanıyorsanız yanında mutlaka LR Bağımsız İş Ortağı İsim Soyisim diye belirtmeniz gerekiyor. Ayrıca görünür bir şekilde Burası LR’ın resmi web sitesi değildir ifadesini koymanız lazım.

6. Web sitenizde Üyelik Formu gibi ifadeler kullanıp, sanki doldurulduğunda LR’a üye olunuyormuş gibi izlenim yaratmak yasak. Üyelik Bilgi Formu gibi ifadeler kullanmalısınız.

7. İnternetten satış kesinlikle yasak. Teker teker ürün fiyatları yazmak, sepete ekletmek, sahibinden.com, N11 gibi sitelerden satış yapmak yasak. Bu hesapların sahipleri tespit edildiğine üyelikleri iptal ediliyor.

Bu uyarıların hepsi ve daha fazlası resmi web sitemizde Hizmet > Yasal > İnternet Yönergeleri altında var.