Web Analytics Made Easy - StatCounter

Probalance pH ölçümü ne anlama geliyor?

Size önce biraz Probalance‘dan, sonra da fotoğraftaki ölçümden bahsedeceğim.

Bildiğiniz gibi Probalance içerisindeki mineraller sayesinde alkali beslenmeye destek oluyor. Alkali beslenmede amaç, insan vücudunda yer alan ph değerinin asit yönünü alkali yönüne çevirmektir.

Günümüzde tükettiğimiz kızartmalar, rafine gıdalar, beyaz un vb. gıdalar sebebiyle insan vücudunun ph değeri asit yönüne doğru kaymakta. Asidik gıdalarda beslendiğimizde uyuşukluk ve yorgunluk artar. Depresyon, sinirlilik hali, mide ağrısı ve yanma gibi sıkıntılar baş gösterir. Bu da kolay hastalanmanıza, bağışıklık sisteminizin zayıflamasına neden olur. Asidik beslenmenin kilo alımına sebep olduğu biliniyor.

Probalance’in içerisindeki Kalsiyum, Potasyum, Magnezyum ve Sodyum gibi alkali mineraller vücuttaki Asit-Baz dengesini düzenlemeye yardımcı olur. pH aralığı asitli bölge (pH 0-6.8), nötr bölge (pH 6.8-7.2), ve aklali bölge (pH 7.2-4) olarak ayrılmıştır. Bir insanın ortalama ph değeri 7,4’tür. Fazla alkali olmak, yani 7,4’ün üzerine çıkmak da iyi değildir, sinir sistemini yorar. Yani yapmamız gereken şey 7.4’ün altında, nötr bölgede kalmaktır. Balance ingilizcede denge demektir. İşte Probalance, aynı adı gibi bu hassas dengeyi korumanıza yarar. Alkali ortamdaki hücreler daha sağlıklı çalışır.

Şimdi gelelim bu resme. Bu benim bugün kendim için yaptığım ölçüm 🙂 Son siparişimde LR Shop’tan Probalance PH ölçüm kağıdı ısmarlamıştım. Sabah idrarıyla yaptığım ölçüm gördüğünüz gibi 5,8 çıktı. Sabah açka karna yüksek çıkması normal, o yüzden az önce tekrar ölçüm yaptım ve 6,4 gibi bir orana yükseldi. İkisinin ortalamasına bakarsak pH değerim 6,2 gibi düşünebiliriz. Peki bu ne anlama geliyor? Tek kelimeyle rezalet 🙂 Vücudum şu anda asidik ve benim bu değeri alkaliye, yani 6,8-7 aralığına yükseltmem gerekiyor.

Bunun için yapmam gerekenler öncelikle sağlıklı beslenmek. Et, sosis, peynir, şeker, unlu mamüller, kahve, çikolata, alkol gibi asitli besinlerden uzak durup; patates, soğan, meyve, sebze gibi alkali gıdaları daha çok tüketmek. Peki benim gibi sabah kaşarlı sucuklu tostu götürüp üzerine 4 tane Probalance’ı yutarsanız olur mu? Olmaz smile ifade simgesi Hem dengeli besleneceksiniz, hem de Probalance’taki minerallarle vücudunuzun bir an önce denge kazanmasına yardımcı olacaksınız.

Son olarak yetişkinler için günlük doz tok karna 2×2 tablettir.
Sağlıklı günler 🙂