Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR Probalance Hapları beslenmemizi dengeler

Probalance, LR’ın alkali beslenmeye yardımcı mineral hapları. Kendinizi daha sağlıklı ve zinde hissetmenizi sağlıyor. Metobalizmanızı hızlandırıyor. Zihinsel perfonsınız artıyor. Bunu kullanmadan veya tavsiye etmeden önce “Alkali Beslenme” ne demek onu anlamamız lazım. Dr. Ender Saraç’ın web sitesinden:

“Son dönemde alkali beslenme, alkali su, alkali gıdalar kelimelerini daha çok duyar olduk. Modern yaşam hayatımıza bir çok olumluluklar getirirken bazı noktalarda zararları da oldu. Örneğin doğal beslenmeyi kaybetmeye başladık. Bu nedenle bazı hastalıklar arttı. Öncelikle asit ve alkalinin ne demek olduğunu anlamak için lise yıllarına geri dönerek biraz hafızamızı tazeleyelim. Normalde insanın ph?sı yaklaşık 7.4’tür, yani hafif alkalidir. Bunun biraz altı ve üstü de normaldir ancak 7.35’in altı asidik, 7.45 üstü de alkaliktir. Ancak son yıllarda fast-food gıdalar, asitli meşrubatlar-içecekler, kızartmalar, rafine beyaz şeker ve un gibi hazır gıdalar ve hatta stres dahi beden ph’sını daha asite doğru kaydırdı.

HANGİ GIDALAR ASİDİKTİR ?

Kümes hayvanları, tüm süt ürünleri, yumurta, rafine edilmiş undan yapılan gıdalar, özellikle beyaz un ve beyaz şeker, sentetik tatlandırıcılar, kimyasal katkı maddeleri, ketçap, mayonez, hardal, gazlı içecekler (maden suyu hariç), fazla miktarda kahve ve siyah çay, alkol, kızartmalar, cips, rafine tuz, fruktoz, mısır şurubu, margarin, jöle, ağır yağlı şarküterilerin yanı sıra sigara, tütün mamülleri, uyuşturucular, radyasyona maruz kalmak da aiditeyi arttırmaktadır. Ayrıca uykusuzluk ve hareketsizlik de olumsuz etkili etmektedir. Şimdi şaşıracaksınız ama nefret, öfke, korku, kıskançlık, yoğun stres gibi olumsuz duygular da bedende yüksek asit oluştururlar.

HANGİ GIDALAR ALKALİDİR ?

Salatalık, buğday çimi, zencefil, zerdeçal, hindibağ, ıspanak, brokoli, kırmızı ve kara turp, soya filizi, pazı, klorella ve spirunella gibi tatlı su yosunları, ısırganotu, kuşkonmaz, karpuz, çörekotu, kavun, zeytinyağı, hurma, nane, kekik, karbonat, soya lesitin ve işlenmemiş doğal tuz alkali gıdaların başlarında geliyor .İlginç bir bilgi de şifalı olduğuna inanılan Zemzem suyunun yüksek derecede alkali olmasıdır. Asidik gıdaları şekersiz komposto yaparak asidik etkilerini azaltabilirsiniz.

ASİT GIDALARIN ZARARI NELERDİR ?

Önce uyuşukluk ve yorgunluk başlar.Durum ilerlerse baş ağrıları, mide bulantıları, sinirlilik, depresyona eğilim, vücut ağrılarında artış, mide de yanma ve asit artışı, kronik yorgunluk hatta pek çok ciddi hastalığın da başlangıcına yol açabilir ve daha kolay hastalanmanın önü açılabilir. Bağışıklık sistemi bu durumdan olumsuz etkilenebilir.Hatta bazı görüşlere göre daha şişman olmanın önünü bile açabilir. Pilavlar, makarnalar,börekler,beyazekmekler,patates kızartmaları, kekler, pastalar, çörekler gibi hızlı karbohidratların aşırı tüketildiği durumlarda yağ asidi üretimi artar ve bel, kalça, karın bölgelerinde depolanır. Şeker,damar hastalıkları gib kronik hastalıkların oluşması kolaylaşabilir.”

PEKİ PROBALANCE ALKALI BESLENMEYİ NASIL DENGELER?

Bu aşırı asitlenmeden tamamen korunmanız tamamen imkansız. LR Probalance ie sadece düzenleyici, daha doğrusu destekleyici bir besin takviyesi sunmaktadır.

Her şeyden daha önemlisi vücudunuza, ProBalance’ın içerisinde dengeli bir ölçüde bulunan yeterli, esas ve bazik (alkali) mineralleri almanızdır. Bu mineraller; Kalsiyum, Potasyum, Magnezyum ve Sodyumdur. Bunlar vücuttaki Asit-Baz dengesini düzenlemekle yükümlüdür.

ProBalance’ın içerisinde kalsiyum ve sodyum karbonat bulunmaktadır. “Asit intibitörü (azaltıcısı)” olarak adlandırılan karbonat, artan mide asidi durumunda mideyi sarar ve buna bağlı ortaya çıkabilecek mide yanmasını engeller.

Aynı zamanda ProBalance’ın içeriğinde potasyum ve magnezyum sitrat bulunur. Sitratların metabolizma içerisinde kullanımı oldukça değerlidir ve bazik (aklali) mineralleri hızlıca kan dolaşımına taşır.

Güçlü kalabilmemiz ve kendimizi sağlıklı hissedebilmemiz için mineraller ve eser elementler içeren, takviye edici gıda ProBalance ile günlük beslenmemiz düzenlenir, aynı zamanda da desteklenir.

“LR Probalance Hapları beslenmemizi dengeler” üzerine 6 yorum

 1. Merhaba bende pro balance kapsül aldım fakat ne zamana kadar kullanmalaıyım ve kullanmayınca etkileri nelerdir?

  • Probalance kullanırken düzenli olan PH’ınızı ölçmelisiniz. Bunun için PH değeriniz 7’ye ulaştığında kullanmayı bırakabilirsiniz. Ancak beslenmenize dikkat etmezseniz bu değer bir süre sonra yeniden değişecektir. Bunun için sağlıklı beslenmeye özen gösterin.

   • Tansionum yukseliyo arada ve kara cıger yaglanması varsa içilir mi Pro balans ,zarar eder mi???

    • Yüksek tansiyon sorunu olanlara önermiyoruz.

 2. Merhaba ben 23 yasinda 45 kiloyum bu ilaci kullansam kilo alabilir miyim? Yakin bir tanidik 3 kilo almis o yüzden artik kullanmiyor. Tavsiye ediyor musunuz?

  • Merhaba, bu bir ilac degil, vücudun alkali olmasını sağlayan mineraller içeren bir gıda takviyesi. İçinde kilo aldıran hiç bir madde yok. Arkadasınızın kilo almasının bu ürünle bir alakası olamaz. Sadece genel saglık durumunuz iyiye gidecegi icin, kilonuz normalden düsükse kilo almanıza dolaylı bir yoldan etkisi olabilir o kadar.

Yorumlar kapalı.