Web Analytics Made Easy - StatCounter

Bana uygun LR parfümünü nasıl seçebilirim?

Bunu yalnızca kokuları deneyerek yapabilirsiniz. Bu nedenle LR Starbox içinde pratik testerlar sunar. Kokuları önce koku çubuğunda denemenizi ve hoşunuza giderse bir kez de cildiniz üzerinde denemenizi tavsiye ederiz. Çünkü koku, ancak cilt üzerinde kendisini doğru bir şekilde gösterir ve siz de ancak bu şekilde kokunun sizin hoşunuza gidip gitmediğini değerlendirebilirsiniz.

İpucu: En fazla 4 kokuyu arka arkaya koklayın ve sonrasında bir anda burnunuza yüklenmemek için kısa bir ara verin.

Doğru kokuyu ararken önemli bir faktör bu kokuyu hangi ortamda kullanmak isteyeceğinizdir. Özellikle yılın hangi zamanında (yazın kısmen daha hafif, taze parfümler, kışın sakin, ağır ve yoğun kokular) ve hangi ortamda (örn. İşte, günlük olarak, spor yaparken veya özel akşamlarda) kullanacağınız seçiminizde büyük rol oynar. Doğal olarak koku tarzınızla da uyumlu olmalıdır: Daha çok sportif mi, doğal mı ya da zarif ve romantik misiniz? LR büyük çeşitlilik sunar.

KOKU KOMBINASYONLARI
İnanılmaz ama gerçek: Tek bir parfümün içinde 200 kadar farklı koku aroması bulunur. Bu da bir kokunun harmonik dengesini doğal olarak oldukça hassaslaştırır. Farklı parfümleri aynı anda kullanırsanız, bu harmoniye zarar verirsiniz; tek bir kokunun karakterine zarar verebilecek şekilde uyumsuzluk ortaya çıkar. Bu uyumsuzluktan kaçınmak için size tam bir koku serisi öneririz. Böylece baştan aşağı en sevdiğiniz kokuya bürünebilirsiniz.

KOKUNUZU DOĞRU TAŞIYIN
Parfümü cildinize sıkın ve cildinizin üzerinde kurumasını bekleyin. Koku yoğunluğunun kaybolup gitmemesi için hiçbir şekilde kokuyu masaj yaparak veya ovalayarak cildinize yedirmeyin. Saf bir parfüm içeriğindeki parfüm yağı konsantrasyonu yüksek olduğu için az miktarda kullanılmalıdır. Çoğunlukla sabit bir bölgeye yalnızca bir damla yeter. Kan damarlarının cildin üst yüzeyine daha yakın olduğu ve kan akışının en yoğun olduğu vücut bölümleri idealdir. Buralarda cilt daha sıcaktır, böylece koku en iyi şekilde kendini gösterir. Bu bölümler boyun, dekolte, bileğin iç kısımları veya hatta dizlerin arka kısmı, dirseklerin iç kısmı ve ensedir. Unutmayın: Mucizevi koku noktası kulağın arka kısmıdır!

BIR SÜRE SONRA KENDI PARFÜMÜNÜZÜ FARK ETMEMEYE BAŞLARSINIZ
Bu doğal alışma etkisidir. Uzun süre aynı kokuyu kullanırsanız, burnunuz belli süre sonra bu kokuya alışır ve onu maskeler. Çevrenizde bulunan diğer kişiler için kokunuz yine de oldukça yoğun hissedilebilir olabilir. İpucumuz: En iyisi parfümünüzü sık sık değiştirin! Kendinizi tek bir favori kokuyla kısıtlamayın, ruh halinize ve ortama göre farklı kokular kullanın.

AYNI KOKU – FARKLI ETKI
Bunun iki ana nedeni cilt yapınız ve beslenme şeklinizdir. Koku, cildinizin kendi esansıyla reaksiyon gösterir ve böylece tamamen bireysel bir koku yayılımı ortaya çıkar. Dolayısıyla kuru ciltte parfüm yağlı ciltte olduğu kadar yoğun kokmaz. Bu nedenle başkasında duruşunu sevdiğiniz bir koku sizde tamamen farklı bir yayılım ortaya çıkarabilir. Cilt yapısının yanı sıra kokunun algılanışının ruh halinize ve gün içinde farklı zaman aralıklarına göre değişir. Geceleri iyi kokan bir parfüm, gün içinde rahatsız edici kokabilir.

KOKUNUN CILTTE KALICILIĞINI NASIL UZATIRSINIZ?
Kokular içerdikleri maddelere göre farklı sürelerde cildinizde kalır. Diğer yandan kokuyu taşıyan kişinin kendi cilt yapısına göre kokunun kalıcılığı farklılık gösterir. Kalıcılığı uzatmak için gün boyunca parfümü tekrar tekrar yenilemelisiniz.

PARFÜMÜNÜZÜN SAKLANMASI
Parfüm, soğuk ve kuru yerde saklanmalıdır; en iyisi orijinal paketinde saklanmasıdır. Yoğun güneş ışığı ve sıcaklık kokunun rengini değiştirebilir ve koku yoğunluğuyla birlikte dayanıklılığını azaltabilir.