Web Analytics Made Easy - StatCounter

Ayak mantarı ve tırnak mantarı için önerdiğim LR ürünleri

Bu yazıda sadece ayak mantarı ve tırnak mantarı değil, tüm mantar türleri için öneride bulunacağım. Her zamanki gibi neyi neden önerdiğimi de açıklayacağım. Mantarlar nemli ortamları seviyorlar, bu yüzden bu ikisi en çok karşılaştığımız türler ama temelde kullanmamız gereken ürünler vücuttaki mantar için de aynı…

Mantara karşı etkisi olduğu bilinen madde, balarılarının ürettiği Propolis maddesi. Propolis antifungal, yani mantar önleyici etkiye sahip. Bunun yanında aloe veranın da sınırlı ölçüde antifungal etkisi var. LR’ın Aloe Vera Acil Durum Spreyi ve Aloe Vera Propolis kremini ayak, tırnak veya vücudun herhangi bir bölümündeki mantarlar için kullanabilirsiniz. Kozmetik ürünü olduklarından günde 2-3 kez kullanmanızda bir sakınca yok. Genital bölge için ise herhangi bir ürün önermiyoruz!

Gelelim ayak mantarı ve tırnak mantarına… Öncelikle şunu belirteyim, tırnak mantarı ayak mantarına göre daha zor iyileşiyor. Yani ürünleri biraz daha uzun süre kullanmak gerekebilir. Propolisli ürünlere ek olarak bir de LR’ın Microsilver Plus El Jeli‘ni kullanabilirsiniz. Ayak kapalı kaldığı ve terlediği için bakteri oluşumuna da müsaittir. Bakteri enfeksiyonu beraberinde mantarı da getirebilir. Bu yüzden ayak kapalı kalacaksa öncesinde antibakteriyel özellikli bir ürün kullanmak bakteri oluşumunu önler, dolaylı olarak mantarın gelişimini engeller. Ayakkabı giymeden önce, içerisinde antibakteriyel gümüş içeren Microsilver El Jeli‘ni ayağımıza sürersek bakterilere karşı daha uzun süreli koruma sağlamış oluruz. Ayrıca ayakta mantar varsa, tedavi süresinde yeni ayakkabılar giymeniz tavsiye edilir.

Mantarda sonuç almak için ürünlerin uzun süreli kullanılması gerektiğini unutmayın.

Paylaştığı bilgiler için Ayşegül Yıldız’a da teşekkür ederim.

Dikkat: Ürünlerimiz ilaç değildir. Hastalıklarda öncelikli olarak doktorunuzu başvurmanız gerekmektedir.

Bu yazıdaki ürünler: