Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR’ın yaşıma uygun kırışıklık kremleri hangileri?

Genelde klasik kırışıklık önleyici (anti-aging) kremleri 40’lı yaşlar için üretilirler ve daha genç ciltlere uygulandığında zararı olabilir. Özellikle retionid (A vitamininin birer türevidirler ve hızlıca cildin kendini yenilenmesine yardımcı olurlar) ve alfa hidroksi asitleri (Doğal meyve asitleri olup, cildin üzerindeki ölü hücre tabakasını kaldıran ve kırışıkların görünümünü azaltan maddelerdir. Kolojen üretimini hızlandırıp, cilt üzerinde en taze hücreleri ortaya çıkarırlar) üretimi olumsuz etkilenebilir. Bunun sonucunda cildin nem tutma kabileyeti zarar görürse; cilt genç de olsa kuruluk ve kabuklanma sorunları görülebilir, ışık hassasiyeti artabilir.

Eğer genç yaştan itibaren kırışıklıkların önüne geçmek istiyorsanız ZEITGARD anti-aging ürünleri genç ciltler için de uygun bakımı sağlayabilir. Zeitgard Anti-Age Nemlendirici Jel Krem özellikle genç ciltler için tasarlanmıştır ve yaşlanma etkileri ilk kez görüldüğünde kullanılabilir. Anti-Age Nemlendirici Jel Krem cilt katlarını sıkılaştırır ve cilde ihtiyacı olan nemi sağlar. Zeitgard 2 Anti-Age Cihazı‘nın sağladığı termal teknoloji ve titreşim sayesinde jelin içerisinde etken maddeler cildin alt tabakalarına kadar işler. Cilt daha gergin görünür.

Uygun cilt bakımı ürünleriyle erken yaşlarda bile cildiniz için faydalı bir bakım yapabilirsiniz:

20’li yaşlardan sonra

20’li yaşlardan itibaren cilt yaşlanmaya sürecine girer. İlk minik kırışıklıklar göz çevresinde ve alında belirir. Genetik yatkınlığa göre az veya fazla olabilir.

Kırışık önleyici kremler henüz gerekli değildir ve hatta cildinize zararı bile olabilir. Cilt yaşlanması güneşin oksidatif zararından kaçınarak, sağlıklı beslenerek ve egzersiz yaparak yavaşlatılabilir. Hyaluronik Asit cilde nem ve kırışıklıklara karşı koruma sağlayabilir. Kuru göz çevresi özel bakım gerektirir.

Uygun ürünler: Zeitgard Anti-Age Nemlendirici Jel, Aloe Vera Yüz Bakım Seti, Powerlift

30’lu yaşlardan sonra

Cildin yağ üretimi daha önceki yaşlara göre dörtte bir oranında azalır. Cilt nem ve esnekliğini kaybetmeye başlar. Hücre bölünmesi yavaşlar ve cildin dış katmanı epidermis artık 28 gün yerine 40 günde bir kendini yeniler. Göz çevresi ve alındaki kırışıklıklar artar. Bazen göz çevresinde morluklar görülebilir.

Cildin yatkınlık durumuna göre 30 yaşlarda sınırlı yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlayabilir. Bu yüzden daha zengin içerikli bir cilt bakımı ve 20’li yaşlardakinden daha konsantre bir nemlendirmeye ihtiyaç duyulur. Günlük kremler en az SPF 30 koruma içermelidir. Aynı şey güneş ürünleri için de tavsiye edilebilir. Nemlendirici maskelerin düzenli kullanımı, kuruluk nedeniyle oluşabilecek kırışıkların önüne geçer.

Uygun ürünler: Powerlift, Nanogold, Serox

40’lı yaşlardan sonra

40’lı yaşlarında başlamasıyla yağ bezlerinin sayısında azalma olur. Cilt daha kuru olur, ciltteki hücre bölünmesi ve kan akışı yavaşlar. Saçtaki pigment hücreleri yavaş yavaş zayıflar. Yatkınlığa bağlı olarak ilk beyaz saç telleri ortaya çıkar. Mevcut kırışıklar derinleşebilir. Bunlara ek olarak gözyaşı keseleri sarkabilir ve dudak üzerinde kırışıklıklar oluşabilir.

Bu yaşlarda güneş ışınımından kaynaklanan zararın cilt üzerindeki etkisi artar. Daha yüksek SPF ve polifenol gibi antioksidanlar içeren ürünler cilt bakımı için daha uygundur. Cilt hafif yıkama kremleri ve temizleme sütleriyle temizlenmelidir. Cildi güçlü ekten maddelerle besleyen özel anti-aging serumları kullanılabilir.

Uygun ürünler: Serox, Beauty Diamonds

50’li yaşlardan sonra

Menopoz döneminde kadınlarda östrojen üretimi azalır ve bu cildin daha kurumasına yol açar. Cilt daha da hassaslaşır ve Elastik Fibriller (bazı organlarda kuvvet ya da basınçla organın hacminin genişlemesini ve tekrar daralmasını sağlayan esnek yapılar) zayıflar. Cilt kızarıklık, kaşıntı ve enflamasyona daha yatkın olur. Yüzde sarkmalar artabilir ve artık kırışıklıklar boyuna kadar ulaşabilir. Yaşlılık ve pigment lekeleri ortaya çıkabilir. Daha derin kırışıklıklar ortaya çıkar ve kırışıklık sayısında artış görülebilir.

Yüksek SPF ve antioksidanlar barındıran zengin içerikli anti-aging ürünleri cilt yaşlanması belirtilerini azaltabilir. Nemlendirici yağlar ve Hyaluronik Asit cilde tekrar ihtiyacı olan gerginliği ve nemi kazandırır.

Uygun ürünler: Beauty Diamonds, (Serox)

Bu yazıda yer alan bilgiler, LR’ın resmi web sitesi www.lrworld.com/tr adresinden derlenmiştir. Cilt tipine uygun ürünler, katalogda yer alan yaş aralıklarına uygun şekilde, genelleme yapılarak yazılmıştır. Ürün tavsiyeleri, kişinin cilt yaşına ve cilt tipine göre değişkenlik gösterebilir.