Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR’a nasıl üye oldum?

LR’a ben nasıl üye oldum merak edenler için anlatayım. Benim liderlerim Merve Kuloğlu ve Onur Çetiner. Merve Ocak ayında internetten beni bulup ikna etmeye çalıştığı sırada Bilecik’te ikinci üniversitesini okuyordu. Makyaj Videoları sayfasından bir mesaj attı, LR’ı biliyor musunuz diye. Biraz anlattı, kalsın dedim, ilgilenmiyorum. O sıralar sayfa üzerinden ürün satabilir miyim diye denemeler yapıyordum. Network marketing hakkında fikrim çok azdı ve ön yargılıydım.

Aradan bir ay geçti. Bir başkası yine sayfa üzerinden bize ulaştı, özetle “LR çok güzel gelsene” dedi. Ama biraz fazla ısrarcı davrandı, içime sinmedi. Ben size dönerim dedim (bu cevabı üyelik görüşmelerime başladıktan sonra sayısız defa duyacağımı bilmiyordum). Aradan bir ay geçtiği için Merve’nin bahsettiği marka hangisiydi unutmuşum tabi. Gidip baktım, o da LR’mış. Aynı ayda 2 farklı kişiden teklif gelince bu işte bir iş var dedim. Adalet duygum baskındır, Merve hem daha önce teklif etmişti, hem de daha az ısrarcı davranmıştı. Hemen “hele bi anlat” şunu diye döndüm kendisine. Önce yazışarak, sonra telefonda 45 dk boyunca karakolda polisin şüpheliyi sorguladığı gibi sorguladım 🙂 En son “beyfendi biz sizle anlaşamayacağız belli ki” kıvamına getirdim 🙂 Aslında tüm sorularıma tutarlı cevaplar vermişti. Matematik olarak da çalışırsam para kazanacağım kesindi. Ben ayda şu kadar kazanıyorum, yakında arabamı alacağım dediğinde, ispatla dedim. Gösterdi tüm rakamları, tamam dedim, el sıkıştık.

Üye olduktan sonra gördüm ki bu network marketing işi sandığımdan çok farklıymış. Diğer networkleri de araştırdım, LR’ın neden ve nasıl bir kaç adım önde olduğunu gördüm. “Alman yapmıştır abi” mantığımda yanılmadığımı gördüm.

İlk ay nerdeyse her gün Merve’yi aradım, mesaj attım, aklıma ne gelirse sordum. Sağolsun hiç bir zaman geri çevirmedi. Niye çevirsin ki zaten? Çünkü ben sistemi ne kadar iyi öğrenirsem, ne kadar fazla bilgiye sahip olursam benim ekibim ve dolayısıyla onun ekibi daha güçlü olacaktı. Çünkü LR ekip işidir.
Sadece sorularla sınırlı bırakmadım tabi taleplerimi 🙂 Benim ilk üyelik görüşmelerimi de Merve yaptı. Ekibimin ilk üyelerini de o getirdi. Hatta “bu kız nasıl konuşuyor da üye yapıyor” diye merak ettiğim için Özlem Merze Akayüşteriymiş gibi Merve’yi aradı, neymiş ne değilmiş öğrendik. Bu hikayenin sonu da baya komiktir, bi ara anlatırım 🙂

Başladıktan LR üye gruplarına üye oldum. Kimlerin bu işi yapabildiklerini ve başarılı olduklarını gördüm. Her zaman aklımda şu vardı: Onlar yapabildiyse ben de yaparım !

Merve sözünü tuttu, bana yol gösterdi, erkek arkadaşı ve aynı zamanda LR’daki ortağı Onur’la güçlerini birleştirirek kazancını üye olduğu döneme göre katladı ve fotoğraftan da görebileceğiniz gibi iki ay önce LR’dan arabasını kazandı. Hatta bir terslik olmaz ise Ağustos başında Mercedes’i kazanacağı için Opel’i iki hafta başka kazanan biri kullansın diye geri verdi. Kazanman için elimizden geleni yapacağız Merve.

Bugün baktığımda fena bir noktada değilim. Manager ünvanı aldım, belki yakında arabayı da kazanırım. 50 kişik bir ekibim var. Hepsi çalışmıyor ama olsun. Çalışanlara ve başarmak isteyenlere her fırsatta yardımcı olmaya, tüm bilgi ve tercübemi aktarmaya, doğruların peşinden gitmeye, bu işe inanan herkese elimi uzatmaya çalışıyorum. Bir de en keyif aldığım şey, Türkiye’nin her yerinden insanlarla çalışma ve muhabbet etme fırsatı buluyor olmam. Sonunda hiç bir yere varamasam bile bana kattığı tercübe parayla satın alınamaz ve eminim ileride çok işime yarar…

Neyse uzatmayayım, fırsattan istifade liderlerim Merve ve Onur’a beni LR ailesiyle tanıştırdıkları ve hiç eksik etmedikleri destekleri için teşekkür ederim.

Yorum yapın