Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR Parfümleri’ni neden tercih etmelisiniz?

Piyasada yüzlerce, farklı fiyata satılan parfüm var. Kimileri o kadar para vermem deyip doldurma parfüm tercih eder. Kimisi kaliteden ödün vermem deyip orjinalden şaşmaz. Peki LR’ın parfümlerini neden tercih etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Gıdadan bir kaç örnek verirsem sanırım daha iyi anlaşılır. Mcdonalds’ın köftesi Aygaz’da pişiyor ama bazı köftelerinde mangal tadı oluyor. Peynirli cipsin içerisindeki peynir oranı sıfır ama peynir tadı alabiliyoruz. Bir başka konu maliyet. Şuruplu tatlılarda şeker yerine çok daha ucuz olan glikoz şurubu kullanılıyor ve hepinizin bildiği gibi bu gıda sağlığa zararlı.

Sanırım konu anlaşıldı ama yine de yazayım: Neden parfüm alıyoruz? Güzel kokalım diye. Bu kokular nerden geliyor? Bitkilerden elde edilmiş yağlardan. Peki bir şirket aynı kokuyu laboratuvarda sentetik olarak üretebilecekken neden gidip bitkinin yağını çıkarmakla uğraşıp kamyonla para ödesin? Üzerine yine kalıcı olması için bir kaç sentetik madde daha ekledi mi, dünyaca ünlü marka diye kamyonla parayı onların bahçesine döken siz oluyorsunuz 🙂

Doğal parfüm yağı yerine sentetik olanları kullanırsak neler olabileceğine bir bakalım:

– Alerjik reaksiyonlar
– Astım
– Hormon dengesinin bozulması (ileride tiroid, obezite, kanser, tip 2 diyabet gibi rahatsızlıklara sebep olacaktır)
– Üreme sisteminde bozukluklar
– Sperm kalitesinin düşmesi

Peki LR parfümlerinin özelliği nedir? LR, parfümlerinde yüksek oranda doğal esansiyel yağlar kullanıyor. Bu yağları dünyanın en yüksek kalitede, en ileri teknolojisiyle çalışılarak elde edilen doğal parfüm yağlarını üreten DROM, GİVAUDAN gibi parfüm hammadde tedarikçilerinden alıyor. Birçok kişinin yaptığı LR paylaşımlarında “LR IFRA üyesidir” ibaresi görürsünüz. Aslında bu yanlış. IFRA’ya, yani Uluslararası Koku Birliği’ne sadece koku üreticileri üye olabilir ve bu birliğe üye olan firmalar IFRA’nın yönetmeliklerine uygun üretim yapmak zorundadırlar.

Şimdi diyeceksiniz ben yıllardan beri falanca markanın orjinal parfümünü kullanıyorum, hiç de birşey olmadı! Evet olmadı ama bu olmayacağı anlamına gelmez, hatta hastalanırsınız ve neden olduğunu anlayamazsınız bile! Hani üye olmayı düşünürken bazıları söylüyorlar ya, ben LR’ı bilmiyorum, nasıl güveneyim de alayım! İşte biz anlatıyoruz, LR’ın parfümleri sağlıklıdır, sebebi de budur diye. Madem doğallık konusunda duyarlısınız, bir dahaki sefere o ünlü markanın parfümünü alırken içerisindeki sentetik madde oranını sorgulayın bakalım neyle karşılaşacaksınız 🙂 Biz dünyanın en iyi, en kalıcı parfümünü ürettiğimizi iddia etmiyoruz, biz sadece sizi “kalite” kriterlerinizi yeniden sorgulayacağınız, hesaplı ve sağlıklı bir hayata buyur ediyoruz 😉

Not: Bu makaledeki değerli bilgiler için Ayşegül Yıldız Ünal’a teşekkür ederim.

Yorumlar kapalı.