Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR parfümü almak istiyorum, nasıl seçim yapmalıyım?

LR markası her ne kadar aloe vera ile birlikte anılsa da, şirket 1985 yılında ilk kurulduğunda kendi parfümlerini üretip satışını yaparak bu işe başlamıştı. Halen de Almanya’daki kendi tesislerinde, kendi markasıyla ürettiği parfümler ürün yelpazesinde önemli bir yere sahip. LR, parfümlerinde sentetik yağlar yerine doğal parfüm yağları kullanıyor ve tüm parfümlerini en yüksek oranda parfüm yağı içeren eau de parfum (EdP) olarak üretiyor.

Bu kaliteli parfümler arasında seçim yapmak ise parfümlerimizi deneme şansı olmayan kişiler için bazen sorun olabiliyor. Öncelikle elbette önerimiz farfüm testerlarımızın yer aldığı Starbox isimli kutumuzdaki testerlarımızı deneyerek seçim yapmanız. Bunun için size yakın bir tanıdık LR iş ortağına danışabilir veya Starbox’ı online olarak kendiniz de satın alabilirsiniz. En fazla 4 adet parfüm denedikten sonra koku alma duyunuzun körelmemesi için biraz ara verin ve tekrar denemeye devam edin.

Eğer deneme şansınız bulunmuyorsa sevdiğiniz koku türüne göre bir tercih yapmak en doğru yöntem olacaktır. Starbox broşüründen aldığımız aşağıdaki görsellerde de görebileceğiniz gibi hem LR kadın parfümleri hem de LR erkek parfümleri 4 ana gruba ayrılıyor. Her bir koku grubu da kendi içinde koku yoğunluğuna göre tekrar sıralanıyor.

LR KADIN PARFÜMLERİ

çiçeksi meyvemsi anlamlı lr kadın parfümleri
çiçeksi yeşin zarif lr kadın parfümleri
taze çiçeksi iham verici lr kadın parfümleri
oryantal pudramsı baştan çıkarıcı lr kadın parfümleri

LR ERKEK PARFÜMLERİ

aromatik yeşil karizmatik lr erkek parfümleri
odunsu yeşil zarif lr erkek parfümleri
taze akuatik sportif lr erkek parfümleri
oryantal baharatlı büyüleyici lr erkek parfümleri

Notalara göre seçim yapmak

Parfümde nota denildiği zaman kastedilen şey parfüm kokusunun açılma kademeleridir. Parfümün kullanıldığı andan itibaren, farklı zamanlarda farklı kokuların açığa çıkmasının sebebi bu notalardır. Parfümde bu şekilde bir ayrıma gidilmesinin en başta gelen sebebi parfümün içinde bulunan kokuların farklı maddelere ait olması dolayısıyla bunların ağırlıklarının, yoğunluklarının ve uçuculuklarının da birbirlerinden farklı olmasıdır.

LR parfüm kompozisyonunda 3 nota vardır. Bunlar sırasıyla baş, kalp ve temel nota olarak adlandırılmaktadır. Baş nota parfümü sıktığınız andaki izlenimdir. Kalp nota, baş nota neredeyse tamamen uçtuğu anda yayılmaktadır ve parfümün merkez parçasıdır. Temel nota ise baş ve kalp nota arasında gidip gelmektedir fakat saatler sonra bile kalan tek notadır.

Örneğin çiçeksi – meyvemsi – duygusal koku ailesindeki LR Brilliant Look EdP‘nin notaları aşağıdaki gibidir:

Baş nota: Kuş üzümü, kavun, şeftali
Kalp nota: Su zambağı, yasemin, gül ve menekşe
Dip nota: Sandal ve vetiver gibi sıcak tonlar, vanilya

LR parfümleri arasında seçim yaparken açıklamalarında nota bilgisine bakarak, hangi notada hangi kokuyu duymak istediğinize göre karar vermek doğru seçim yapmanıza yardımcı olacaktır.