Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR Nedir? Nasıl para kazandırır?

Herkes LR’ı farklı anlatıyor. Ben kazandığım tecrübelere dayanarak özellikle bu noktaların altını çiziyorum. Sunumlarınızda bu bilgileri kullanabilirsniz. Ama özellikle yüzyüze yaptığınız sunumlarda mutlaka prim sistemini daha detaylı anlatın. Ne de olsa biz herkese bir iş fırsatı sunuyoruz ve asıl para kazandıran şey prim sistemimiz.

LR ÜRÜNLERİ HAKKINDA

1. LR bir Alman markası, 1985 yılında kurulmuş. Makyaj, cilt bakımı, parfüm ve gıda takviyesi ürünleri var. Bu ürünler Almanya’da üretiliyor.

2. Günlük kullanıma uygun cilt bakımı ürünlerinin yanısıra, çeşitli cilt rahatsızlıklarının tedavisini destekleyici ürünleri var. Bunlar, Aloe Vera gibi doğal içerikleri sayesinde en sık rastlanan egzama, sedef, sivilceler, varis, güneş lekeleri, doğum lekeleri gibi rahatsızlıklara iyi geliyor.

3. LR ürünlerinde mümkün olduğunca zararlı kimyasal maddeler kullanmaktan kaçınıyor. Örneğin günlük makyaj serisindeki pudralı ürünlerde paraben, talk pudrası, silikon, sentetik yağlar gibi kimyasallar kullanmıyor.

4. Parfümlerinde hayvansal içerikler kullanmıyor ve astım hastaları parfümlerini kullanabiliyor.

5. Diğer kozmetik firmalarından farklı olarak gıda takviyesi ürünleri de var. Bunlar hem bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor, hem de çeşitli rahatsızlıkların tedavisini destekliyor.

6. Kısacası LR hem güzellik ürünleri, hem de sağlık ürünleri üreten bir firma. Dolayısıyla satış yaparken birisinin önüne katalog bırakıp “al burdan kendine ürün beğen” demiyoruz. Kendimizin ürünleri, içeriklerini, ne işe yaradıklarını çok iyi öğrenip müşterimize ürün tavsiye ediyoruz. Müşteri profilimiz hem sağlıklı ürünler kullanmak, hem de sağlığına kavuşmak isteyenler.

LR KAZANÇ SİSTEMİ

7. LR’a üye olarak ürünleri indirimli alırsınız. Satış yapmak isteresniz %40 kar oranı var. Yani 100 liraya alırsınız, 140 liraya satarsınız, 40 lirası sizin net karınızdır. Bu oran her üründe aynıdır.

8. Aylık olarak satış yapma veya ürün alma zorunluluğunuz yoktur. İsterseniz müşteri olarak kalabilir ve indirimli olarak sadece ihtiyaçlarınızı karşılamaya devam edebilirsiniz.

9. Sadece satış yaparak değil, ekip kurarak da para kazanırsınız. Eğer etrafınızda sizin gibi bu işi yapmak isteyen arkadaşlarınız varsa ve onları LR’ye üye yaparsanız, şirket size onların toplam satışı, hatta ekibiniz ekiplerinin toplam satışı üzerinden belli oranda bir prim öder. Bu tip şirketlerde size düzenli olarak iyi para kazandıran şey bu prim sistemidir. Ekibiniz ne kadar büyürse, satış hacminiz de artacağından, alacağınız prim de sürekli artar.

10. LR prime ek olarak bir ekip kurabilmeniz halinde, belirlenen puan hedeflerine ulaşabilmeniz halinde, size yaşam kalitenizi yükseltecek ve işinizi büyütmenize yardımcı olacak hediyeler verir. Tablet ve cep telefonu gibi hediyelerin yanısıra, 2017 senesinden itibaren yaklaşık 18 bn TL ekip cirosuna Mercedes A180 Style modeli, 36 bin TL ekip cirosundan itiraben ise Mercedes A180, GLA veya CLA şirket aracı alırsınız. Şirket ayrıca sizi Almanya’ya fabrika gezisine ve 2 günlük Junior Takım Lideri eğitimine gönderir.

LR ÜYELİK VE SİPARİŞ KOŞULLARI

11. LR üye olurken sizden ilk şiparişinizi vermenizi ister. “Alın, kendiniz kullanın, memnun kalırsanız çevrenize tavsiye edersiniz” der. %40 indirimli fiyatlarla en az 99 TL olacak şekilde kendi ürünlerinizi seçerek, veya LR’ın Aloe Vera serisinden 20 tam boy ürünün ve (bedava) 30 parfüm testerının yer aldığı 439 TL’lik hazır paketi tercih ederek LR’a üye olabilirsiniz.

12. Bir kere üye olduktan ve ürünlerinizi aldıktan sonra bir daha sipariş verme zorunluluğunuz yoktur.

13. Diğer şirketlerden farklı olarak LR’da açık hesap sistemi de yoktur. Yani ürünleri alıp, parasını 15 gün sonra ödemek söz konusu değildir. Şirket peşin çalışır. Sipariş ettiğiniz ürünleri alabilmek için ürünlerin parasını şirkete ödemeden ürünleri alamazsınız. EFT/Havale, şirket merkezine kredi kartı, kapıda nakit/kredi kartı ile ödeme seçenekleriniz mevcuttur.

14. Min sipariş tutarı 75 TL’dir. 150 TL’ye kadar 7 TL kargo ücreti standarttır, 150 TL’den sonra kargo ücreti alınmaz. Kapıda ödemlerde 5 TL kapıda ödeme işlem ücreti alınır.

15. Şirkete borçlanma diye birşey söz konusu olmadığı için, üstünüzdeki kişiler sizden habersiz sizin hesabınızla sipariş veremez. Verse bile ürünleri alacak kişi sadece parasını öderse ürünleri alabileceği için şirkete borçlanmazsınız. Borç söz konusu olmadığı için istediğiniz zaman üyelikten ayrılırsınız. Bir sene boyunca hiç sipariş vermezseniz üyeliğiniz kendi kendine iptal olur.

16. Üye olduktan sonra müşteri ve satıcı diye bir ayrım yoktur. Aynı hesapla ister müşteri olarak kendinize indirimli ürün almaya devam ederseniz, isterseniz iş olarak çevrenize tanıtır, satış yapar, ekip kurar para kazanırsınız. Riskiniz sıfırdır !

“LR Nedir? Nasıl para kazandırır?” üzerine 2 yorum

Yorumlar kapalı.