Web Analytics Made Easy - StatCounter

LR CEO’su Thomas Stoffmehl SELDIA’nın yeni başkanı oldu

Avrupa Doğrudan Satış Birliği‘nin (SELDIA) başkanlığına LR’ın genel müdürü Thomas Stoffmehl getirildi. Birliğin 5 Ekim 2016 Çarşamba günü Brüksel’de yapılan toplantısında, Almanya merkezli doğrudan satış şirketi LR Health & Beauty’nin CEO’su Thomas Stoffmehl yeni başkanlık görevine seçildi. Stoffmehl iki yıl boyunca başkanlık görevini yürütecek.

Avrupa’da 14.5 milyon kişi doğrudan satış işiyle uğraşıyor. 27 ülkenin doğrudan satış derneklerinin bağlı olduğu Seldia, Avrupa Birliği bünyesindeki ülkelerde doğrudan satış işinin büyümesi ve yeni yasal düzenlemelerin çıkarılmasında büyük rol oynuyor. Ayrıca mevcut üyelerinin Avrupa Birliği içerisindeki haklarını korumak ve sektörün gelişmesi için düzenli olarak AB yetkilileriyle temaslarda bulunuyor.

Dünyanın en büyük doğrudan satış firmaları Seldia’nın üyesi, tam listeye buradan ulaşabilirsiniz:
http://bit.ly/SeldiaUyeler. Ayrıca LR’ın Türkiye’de üye olduğu Doğrudan Satış Derneği de (www.dsd.org.tr) Seldia’nın bir üyesidir.

Dr. Thomas Stoffmehl kimdir?

44 yaşında olan Dr. Thomas Stoffmehl Almanya’nın Geldern şehrinde doğmuştur. Üniversitede hukuk bölümünü bitirmiş ve doktorasını Avrupa Rekabet Hukuku üzerine yapmıştır.

Girişimci bir ailenin çocuğu olan Dr. Thomas Stoffmehl eğitimini tamamladıktan sonra, kendi şirketini kurmak için anlaşmalar yapmaya başladı ve arkadaşlarıyla birlikte Almanya’nın Düsseldorf şehrinde ilk şirketini kurdu.

2001 yılında Straelen şehrinde bulunan ve dondurulmuş ürün satışı yapan bofrost* isimli firmadan iş teklifi aldı ve şirketin yönetim kadrosunda çalışmaya başladı. Dr. Stoffmehl 14 yıl boyunca farklı yönetim pozisyonlarında çalışarak Avrupa pazarında lider olan bu doğrudan satış şirketinin gelişmesine katkı sağladı. Satış gelişmeden sorumlu oldu. İki çocuk sahibi olan Dr. Stoffmehl aynı zamanda 2008 yılından beri şirket sözcüsü ve yönetim kurulu üyesi olarak aldığı kararlar ve stratejiler doğrultusunda, şirketin büyümesi ve modernleşmesi için yapılan değişikliklerde büyük bir rol oynamıştır.

Dr. Thomas Stoffmehl 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren tüm LR ülkelerinin CEO’luğunu yapmaktadır. Şirketin genel koordinasyonu ve aynı zamanda Pazarlama, Araştırma & Geliştirme, Katolog Yönetimi, İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler bölümlerinden sorumludur.