Web Analytics Made Easy - StatCounter

Çevrem yok, LR’da nasıl başarılı olabilirim?

“Benim çevrem yok, satamam” diyorsunuz ya. İşte orda bir yanlış anlaşılma var 🙂 Bu sizin işiniz, sahibi sizsiniz. Bu işte para kazanmak istiyorsanız zaten çevreden çok daha fazlasına ihtiyacınız var. Bir kere önce kendinize güveneceksiniz, ben bu işi yapacağım diyeceksiniz. Bu işi sahipleneceksiniz. Eğer bunu yapmazsanız zaten ilk “hayırları” duyduğunuzda pes edeceksiniz.

Çevre lazım diyorsunuz. Peki bu işi iyi yapan herkesin “çevresine” hergün kendi isteğiyle bir kamyon adam mı katılıyor sanıyorsunuz? Hayır. İnsanlar çıkıp yeni insanlara işlerinden bahsediyorlar; her gün konuştuğunuz esnaf, kasada “bu sıra niye ilermiyor” diye söylenen aksi kadın, komşunuza çaya gelen tanımadığınız diğer komşu, bir kafade arkadaşınıza LR anlatırkan size kulak misafiri olan yan masa veya bu örnekte olduğu gibi kocanızın gittiği erkek kuaförü !

Sakarya’daki bu kuaför arkadaş nasıl üye oldu bilmiyorum ama muhtemelen onu üye yapan sponsoru o gün güzelce giyinmiştir, eline LR dosyasını, şirketi tanıtan belgeleri, kartvizitini, ürünlerden bir kaç tanesini alıp burayı ziyaret etmiştir. Kendini tanıttıktan sonra da bu iş fırsatını anlatmıştır. Bakın kendine ne güzel erkek ürünlerinden oluşan bir stand yapmış. Belki bu sayede her ay düzenli sipariş alacak, o kazandıkca onu üye yapan sponsoru da para kazanacak.

Bu işin nasıl doğru yapıldığını gösteren örnekler (http://on.fb.me/1LaupCx) o kadar çok ki, siz yeter ki yapmak isteyin. Kendinize “Çevrem yok” gibi mazaretler üretmek yerine, “başlamak başarmanın yarısıdır” diyerek hayatınız için bir adım atın.