Web Analytics Made Easy - StatCounter

Ayda 5000 liraya, işe alacak 5 kişi bulabilir misiniz?

Bugün Boyner’den bir iş teklifi aldım. Bu grubu takip eden arkadaşlardan biri orada çalışıyormuş. Benim buradaki paylaşımlarımı görmüş, bu işi yapabileceğimi düşünmüş. Yeni açılacak bir AVM’deki Boyner mağazası için 60 tane satış elemanı bulmamı istiyor. Toplamda 1 senem var, yani ayda çalışacak 5 kişi bulmam yeterli. Ayda 5000 TL net maaş teklif etti. Sizce kabul etmeli miyim? Ayda 5 kişi bulabilirim bence, siz ne dersiniz?

Eminim bu iş hakkında hiçbir şey bilmiyor olsanız bile “Denemekten ne çıkar?” diye hepiniz kabul edersiniz. Ne de olsa 5000 TL garanti para var ucunda, ne yapar eder bulursunuz ayda 5 kişi değil mi? E biz de LR’da aynısını yapıyoruz işte. İlk başta böyle ütopik paraları tabiki kazanamıyorsunuz ama kendinize 60 kişilik bir ekip kurarsanız 1 sene sonunda ayda elinize geçecek prim en az 3000 – 8000 TL arasında değişir. Üstelik her ay aldığınız para artmaya devam eder ve altınızda şirket aracınız da olur. Olay tamamen bu işin gerçek iş bir olduğunu anlayacak ve çalışmaya başlayacak, sizin gibi kişileri bulabilmenizle alakalı…

Hayali Boyner teklifini bir kenara bırakalım. Ama LR’a da aynen bu şekilde bakabilmeniz lazım. Ayda çalışacak 5 kişi bulmaya çalışın, ekibinizi kurun. Yapamazsanız hiç bir kaybınız olmayacak. Cebinizde 100 TL olduğunu ve yolda düşürdüğünüzü düşünün. Kaç gün üzülürsünüz? 1 gün? 3 gün ? Kaldı ki burada para kaybetmiyorsunuz, verdiğiniz parayla ürün alıyorsunuz. En kötü edindiğiniz tecrübeyi cebinize koyar, yolunuza devam edersiniz. Denemekten ne çıkar?

(Üstteki stand sanırım İtalya’da bir AVM’de kurulmuş. İşte bir kaç seneye LR da Türkiye’de bu kadar bilinir olacak. Aynı Avon’da olduğu gibi, üye sayısı patladığında ekip kurmak şu anki kadar kolay olmayacak. Atasözümüzü hatırlayın: Erken kalkan yol alır…)